Миколаїв має «надсекретний проєкт» з відновлення водопостачання – мер

Відновлення водопостачання
у Миколаєві

Миколаїв обговорює з центральною владою секретний план з відновлення нормального водопостачання у місті, бо зараз там із кранів тече солона вода. Про це сказав міський голова Олександр Сєнкевич.

«Наш водозабір зруйновано. А після підриву Каховської ГЕС — ще й затоплено», – нагадав він.

Відбудова України: що було зроблено за рік

До повномасштабної війни Миколаїв отримував воду з Дніпра.

«У Радянському Союзі чомусь обрали цей спосіб — протягнути дві здоровезні труби», – сказав Сєнкевич. Під час війни росіяни підірвали водогін, «бо думали, що українці по цих трубах зайдуть у Херсон».

«Сьогодні будь-якої можливості для відновлення водопостачання з Дніпра немає. Ми качаємо воду з річок, які течуть поряд. Але є велика проблема, адже ця вода має підвищений рівень солі через близькість до Чорного моря», – сказав мер.

Така вода може використовуватися для того, щоб прийняти душ, помити овочі, посуд і попрати, але пити її не можна. Прісну воду потрібно набирати на вулиці зі свердловин чи точок опріснення. Водночас солона вода роз’їдає труби водоканалу.

«Зараз є один проєкт, який ми обговорюємо з Офісом президента і Міністерством інфраструктури. Не можу розголошувати деталі, бо це надсекретний проєкт. Але можу сказати, що швидкого рішення для цього питання немає. Найшвидше — це якщо ми вийдемо на правий берег Дніпра, розберемо там завали й відбудуємо за місяць-два», – сказав Сєнкевич.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *