За час повномасштабної війни релокувалися понад 750 компаній зі сфери нерухомості та будівництва

Релокація бізнесу
під час війни

7820 українських бізнесів змінили регіон реєстрації від початку повномасштабного вторгнення – повідомляє сервіс моніторингу «Опендатабот».

Це дані станом на 27 жовтня 2023 року.

Майже половина релокованих підприємств (44%) представляють сферу оптової торгівлі. Також у топі – компанії у сфері будівництва та нерухомості: сукупно це 756 компаній або приблизно 10% від загальної кількості релокованих. 

27% від загальної кількості компаній виїхали з Києва. У трійку регіонів, звідки підприємці переїздили від початку повномасштабної війни, потрапили Дніпропетровщина (11%) та Донеччина (8%).

Водночас Київ очолює й перелік регіонів, куди переїздять компанії – 22% від загальної кількості релокантів обрали саме столицю. Попри воєнні дії та близькість до лінії фронту, підприємці також обирають Харківщину та Одещину – по 10% компаній, що змінили регіони.

Найпопулярніший маршрут для переїзду бізнесу – з Києва до Одещини: цей шлях обрали 350 компаній. Другим за популярністю став напрямок з Дніпропетровщини до Києва (300 компаній), третім – Київ – Харківщина (289 бізнесів).

В «Опендатабот» зазначають, що 840 бізнесів релокувалися у безпечні регіони, скориставшись урядовою програмою.

 


Цікаво про будівництво і ремонти:
 Теплотехнічний калькулятор допомагає розрахувати оптимальну товщину теплоізоляції будинку


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *