Аварійний тунель метро в Києві: які роботи проводитимуть, аби відновити ділянку між «Почайною» і «Тараса Шевченка»

Ремонт ділянки метро між
«Почайною» і «Тараса Шевченка»

КП «Київський метрополітен» у понеділок, 18 грудня, провів тендер на закупівлю послуг з коригування проєкту для капітального ремонту перегінних тунелів між станціями «Тараса Шевченка» та «Почайна» на синій гілці.

Переможцем торгів стало конструкторське бюро «Теплоенергоавтоматика», яке запропонувало виконати роботи за 13,7 млн грн.

Аварійний тунель метро в Києві: працівники прокуратури продемонстрували ступінь пошкоджень (ФОТО)

У тендерній документації метрополітену повідомляється, що капітальний ремонт потрібний для призупинення деформації та просідання тунелів.

Перегінні тунелі між станціями «Тараса Шевченка» та «Почайна» мають неглибоке закладання, вони споруджені з чавунних тюбінгів у складних водонасичених ґрунтах, де рівень підземних вод досягає склепіння тунельної оправи.

Підрядник повинен буде посилити конструкції тунельної оправи та забезпечити надійний захист конструкцій від віброповзучості, що виникає під впливом вібраційних коливань від руху поїздів та інших факторів.

Передбачається стабілізація планового положення перегінного тунелю шляхом хімічного закріплення ґрунтів по всій його довжині.

Над тунелем біля метро «Деміївська» просів ґрунт (ФОТО)

На окремих ділянках потрібно перебрати склепінні частини чавунної оправи із заміною пошкоджених тюбінгів з розкриттям котлованів, а також повернути висоту склепіння до проєктних показників.

Підрядник під час коригування проєкту повинен передбачити виконання робіт без виведення об’єкта з експлуатації, але з «можливим призупиненням використання (з закриттям) ділянки по І головній колії ст. «Тараса Шевченка» – ст. «Почайна» терміном на три-п’ять місяців».

Капітальний ремонт виконуватиметься в одну чергу без виділення пускових комплексів.


Цікаво про будівництво і ремонти:
 Теплотехнічний калькулятор допомагає розрахувати оптимальну товщину теплоізоляції будинку


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *