Житло для понад 5 тис. українських сімей: суттєво зросла кількість сертифікатів єВідновлення за знищене житло

єВідновлення
набирає обертів

За останні 3 місяці значно збільшилась швидкість роботи з заявами, поданими на компенсацію за знищене житло по програмі єВідновлення. Як результат – більше ніж в два рази зросла кількість виданих житлових сертифікатів єВідновлення, які означають нову домівку для понад 5 тис. українських сімей.

Так, станом на 17 квітня відповідні комісії, створені при органах місцевого самоврядування, обробили 73% всіх поданих на цей вид компенсації заяв. При тому, що три місяці тому комісії опрацювали тільки 48% поданих заяв. Загалом цьогоріч в Україні ставлять за мету обробити майже в 4 рази більше заяв на компенсацію єВідновлення.

Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Парламентарка пояснила – через те, що рф продовжує щодня знищувати українські населенні пункти, все більше людей звертаються про компенсацію. Відповідно, зростає і кількість поданих заяв, з якими починають працювати все більше комісій. Як результат – нині оброблено майже 9,2 тис. заяв на компенсацію за знищене житло з більше ніж 12,5 тис. поданих. А саме – 73%.

«Три місяці тому, тобто 17 січня 2024 року, наші комісії відпрацювали 4272 заяви з 8674 поданих. Це загалом 48%. Як ми бачимо – нині ця цифра значно збільшилась. Як результат – сьогодні ми змогли видати 5,5 тис. житлових сертифікатів єВідновлення. При тому, що станом на 17 січня їх було 2,1 тис. Показник зріс в понад  два рази», – повідомила Шуляк.

За її словами, найшвидше працюють з заявами на Київщині, Донеччині і Херсонщині, де вже обробили відповідно 88%, 72% і 77% заяв. Сумарна кількість виданих там житлових сертифікатів складає майже 2,4 тис.

Також значні темпи пришвидшення у роботі з заявами на компенсацію за пошкоджене житло. Нині комісії відпрацювали 82% поданих заяв – 70 тис. з майже 85 тис. За результатами, погоджено виплату 51,5 тисячі заявників на загальну суму в 5,5 млрд гривень.

«Нині над заявами від громадян працює вже 649 комісій, при тому, що на старті програми їх було трохи більше 500. Більше того, ми постійно створюємо нові, оскільки розширюється і сама програма – запускаються нові категорії виплат, тобто роботи у комісій, відповідно, побільшає. Ми це розуміємо, тому постійно наголошуємо про необхідність створення комісій тим громадам, які цього ще зробили. Нагадаю – не менше ніж третину членів комісій повинні складати представники громадськості. Це наш антикорупційний запобіжник», – підкреслила Олена Шуляк.

Нардепка також повідомила, що цьогоріч було б добре обробити загалом 300 тис. заяв на компенсацію єВідновлення, тобто майже ніж в 4 рази більше, ніж оброблено зараз – 79 тис. Це стане запорукою забезпечення житлом приблизно 1 млн українців. Своєю чергою, це сприятиме поверненню в Україну громадян, які через війну були змушені виїхати за кордон. Як результат, економіка України зможе працювати більш ефективно.

Нагадаємо, якщо ваше житло постраждало від російської збройної агресії, ви можете подати заяву на компенсацію єВідновлення. Якщо домівка була пошкоджена, алгоритм наступний:

  • Спочатку на порталі або в застосунку Дія громадянин подає інформаційне повідомлення про пошкодження майна;
  • Офлайн або онлайн створює банківську картку єВідновлення в одному з банків-партнерів або у застосунку Дія;
  • Подає заяву на компенсацію через Дію;
  • Спеціальна комісія, створена при органах місцевого самоврядування, опрацює заяву, огляне житло та ухвалить рішення щодо надання допомоги. Сума допомоги розраховується комісією згідно з відкритим чек-листом, затвердженим Урядом.

Якщо вашу домівку було не пошкоджено, а знищено, алгоритм інший. Потрібно:

  • Подати за допомогою порталу або застосунку Дія інформаційне повідомлення про пошкоджене або знищене житло;
  • Подати заяву за компенсацію через портал або застосунок Дія, через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), або у нотаріуса. Перед поданням заяви через ЦНАП, переконайтеся, що об’єкт зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Без цього отримати компенсацію не вдасться;
  • Дочекатися, доки житло обстежить комісія – це відбудеться протягом 30 днів. Вона і винесе рішення про надання компенсації;
  • Отримати у застосунку Дія житловий сертифікат;
  • Вибрати нове житло та забронювати кошти на нього в Дії. Протягом 5 робочих днів у застосунку надійде підтвердження про бронювання;
  • Припинити право власності на знищене житло та оформлення угоди купівлі-продажу. Упродовж 5 днів кошти надійдуть продавцю.

 


Цікаво про будівництво:
 Партнери Рууккі Україна – учасники програми єВідновлення


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *