Чи планують ВПО повертатися до рідних регіонів

В Україні майже половина внутрішньо переміщених осіб (ВПО) фактично не має власного житла. Їхня нерухомість або пошкоджена, або повністю знищена через дії російських окупантів. Через це люди все рідше планують повертатися до рідних регіонів, а тому потребують розширеної підтримки в нових місцях проживання.

7900_polsha-bezhentsy-ukraina-583x391.jpg (44.01 Kb)

Так, житло пошкоджено чи зруйновано у 47% ВПО. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев («Слуга народу»).

На цьому тлі кількість переселенців, які планували у середньостроковій перспективі повернутися додому, зменшилась. Якщо в серпні 2022 року було 77%, то в 2023-му налічувалося лише 62%.

«На додаток до ризиків безпеки, у прифронтових регіонах спостерігаються значні диспропорції на ринку праці… У листопаді 2023 року кількість вакансій у Харківській області була на 62% менша, ніж за довоєнний рівень (листопад 2021-го), у Херсонській – на 83%. У той час як загалом по Україні – на 10% менше», – зазначив Гетманцев.

За його словами, це показує, що держава (зокрема місцева влада) має допомогти сім’ям ВПО адаптуватися на новому місці, стимулюючи їх залишатися в Україні. «У великих містах (Київ, Дніпро, Одеса, Львів) можливості для такої адаптації об’єктивно більші, перш за все через найкращі можливості для працевлаштування», – зазначив нардеп.

Загалом станом на кінець вересня 2023 року (це останні офіційні дані) в Україні налічувалося 3,7 млн внутрішніх переселенців. Це помітно менше, ніж показало попереднє дослідження у червні, тоді кількість ВПО оцінювалася в 5,1 млн.

А ось кількість мігрантів за межами України, навпаки, зросла. Якщо за підсумками жовтня їх було 6,2 млн осіб (за даними ООН), то в листопаді – вже 6,3 млн осіб.

«Усе більша частина таких людей ухвалює рішення інтегруватися на новому місці проживання. На жаль, це об’єктивна реальність. Поки йде російська агресія, розгорнути цей тренд навряд чи вдасться. Можемо трохи пом’якшити його за рахунок грантів на власну справу, здешевлення іпотеки, надання тимчасового житла, прямих виплат ВПО, пільг для роботодавців, які беруть на роботу, тощо», – резюмував Гетманцев.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *