Централізоване питне водопостачання в Україні під загрозою

На підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води. Тому, як повідомили в "Київводоканалі", централізоване питне водопостачання в Україні опинилося під загрозою, інформує Ukr.Media.

У "Київводоканалі" нагадали, що в середині червня "Дніпроазот", який є виробником рідкого хлору, який використовують водоканали для знезараження питної води, попередив, що він припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору.

"У зв'язку з цим, на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води. На деяких підприємствах галузі залишків хлору залишилося від тижня до 20 днів", — йдеться в повідомленні.

Про ситуацію, що склалася Асоціація "Укрводоканалекологія" терміново повідомили Уряд і РНБО з проханням втрутитися і вирішити питання з постачанням хлору.

"23 червня 2018 року проведено виїзне засідання у Дніпровській ОДА, де були досягнуті домовленості з керівництвом Дніпроазоту по відновленню виробництва хлору. Але, на жаль, досі Дніпроазот не відновив свою роботу. Залишки хлору, які були на момент його зупинки, реалізовані повністю", — йдеться в повідомленні.

Також для вирішення питання з реагентами для знезараження води в системах централізованого питного водопостачання проведено спільну нараду представників водоканалів, постачальників дезінфектантів, представників постачальників обладнання для альтернативних методів знезараження. В Україні є компанія, яка намагається організувати великі поставки хлору в контейнерах автомобільним транспортом, але оформлення дозвільних документів та інших процедур займає понад рік. Більше того, таких спеціалізованих контейнерів недостатньо, повідомили в "Київводоканалі".

Поставки хлору у цистернах з Європи (Румунія) дуже проблематичні. Європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу, а також повинні бути сертифіковані на території України. У цистернах хлор отримують Київ, Харків, Кривий Ріг, Маріуполь та інші міста. Отже, іншої альтернативи на сьогодні, ніж вирішення питання за строковим запуском виробництва, немає.

"… якщо завод терміново не відновить свою роботу, то вже на початку наступного тижня подача води в централізовану водопровідну мережу в деяких регіонах і містах України може бути значно обмежена, а в деяких містах і повністю припинено", — йдеться в повідомленні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *