Як змінювався попит і ціни на ринку купівлі і оренди житла у 2023 році (ІНФОГРАФІКА)

Ринок житла
у 2023 році

Український маркетплейс проаналізував, як в Україні за 2023 рік змінилися ціни та кількість пропозицій на новобудови, вторинний продаж житла й оренду помешкань.

Первинний ринок нерухомості

Протягом року в Україні здали в експлуатацію 108 новобудов на 214 секцій, серед них 13 нових ЖК на 32 секції у Києві. Ще 18 нових багатоповерхівок звели у Київській області.

Програму єОселя тепер можна використовувати для купівлі будинку

Загалом в Україні працює 75,4% відділів продажу новобудов. У Києві цей показник складає 74,7%, натомість у Тернопільській області – 97%. Кількість активних відділів продажу зменшилася у Запорізькій та Сумській областях на 18%.

Найбільше зростання ціни на первинному ринку нерухомості зафіксували в Івано-Франківській області – 79,4%. У Кіровоградській області ціна зросла на 47,5%, у Києві вартість квартири виросла на 18,5%, а в області – на 12%.

Якщо аналізувати зміни середньої ціни за м2, то вартість однокімнатної квартири по всій Україні зросла на 8,5%, а двокімнатної – на 9,4%.

Вторинний ринок нерухомості

Якщо порівнювати пропозиції продажу з груднем 2022 року, то кількість оголошень зросла у всіх областях України. Найсуттєвіші зміни у пропозиції фіксують у Київській області, падіння кількості оголошень є лише у Сумській області – на 45%.

Середня ціна однокімнатної квартири на вторинному ринку в Києві складає 88,7 тисяч доларів, у Львівській області – 66,6 тисяч доларів, а у Закарпатській – 53,4 тисяч доларів.

Податок на «зайві» квадратні метри: скільки доведеться платити в 2024 році

Найбільш суттєве зростання ціни фіксують у Закарпатській області – 43%. Середня вартість квартири в Україні станом на грудень виросла на 6%, а будинку впала на 7,5%.

Ринок оренди житла

Найбільший стрибок кількості оголошень оренди протягом року фіксували у жовтні – 24%. Натомість найменшу кількість оголошень спостерігали у липні.

Кількість оголошень зменшилася майже у всіх областях, але у Чернігівській та Харківській областях вона зросла на 100% і 36% відповідно.

Середня ціна оренди однокімнатної квартири у Києві станом на грудень складає 16 425 гривень, а в області – 9293 гривні. Якщо порівнювати з січнем 2023 року, то вартість житла у Києві виросла на 48%.

Тарифи на електроенергію для населення продовжено до кінця квітня 2024 року

Наприклад, у Волинській області середня ціна на однокімнатне житло зросла на 70%, а у Чернівецькій та Кіровоградській областях впала на 9% і 10% відповідно.

Вартість оренди однокімнатної квартири в Києві складає 78% від середньої зарплати. Найнижче співвідношення оренди та зарплати у Херсоні – на винайм однокімнатної квартири припадає 21% середньої зарплати, а найбільшу частку зарплати сплачують у Львові – 80% від середньої зарплати.


Цікаво про будівництво і ремонти:
 Сила краси: надміцні поліровані підлоги із Peneseal

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Джерело, інфографіка: Dim.Ria

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *