Ппрограму єОселя тепер можна використовувати для купівлі будинку

єВідновлення:
купівля будинку

Відтепер через програму надання пільгових іпотечних кредитів єОселя можна купувати не тільки квартири, а й житлові будинки (таунхауси). Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Виключенням будуть дачні та садові будинки або будинки, збудовані на ділянках, відмінних від земель житлової та громадської забудови.

Також було збільшено граничну норму надання кредиту за програмою єОселя під час купівлі будинків. Нормативна площа житлового будинку, що надається для сім’ї з однієї особи, становитиме не більш як 62,5 кв. метра загальної площі та додатково 21 кв. метр – на кожного наступного члена сім’ї. Тобто родина із трьох людей зможе отримати кредит на купівлю будинку площею до 104,5 кв. метра.

«єОселя»: пільгові іпотечні кредити отримали вже майже 5900 родин (ІНФОГРАФІКА)

Крім того, було приведено до реалій ринку граничну вартість квадратного метра в тому чи іншому населеному пункті. Так, зменшено граничну вартість житла для міст Київ, Дніпро, Львів, Одеса та Харків. Коефіцієнт відношення до опосередкованої вартості будівництва одного квадратного метра змінено з 2,5 до 2. Водночас було збільшено з 1 до 1,7 коефіцієнт для населених пунктів, що мають населення менш як 100 тисяч.

Ще одна зміна стосується ветеранів, загиблих та тих, хто отримав інвалідність внаслідок війни, а також членів їхніх сімей. Для цих категорій буде діяти дозвіл на придбання квартири в багатоквартирному будинку, прийнятому в експлуатацію раніше ніж за 10 років до дати укладення договору, якщо такий об’єкт нерухомості розташований в м. Києві або в обласному центрі, та без обмежень щодо дати експлуатації в інших населених пунктах.

Урядова постанова також уточнює поняття «військові ризики», передбачає можливості страхування житла за ціною придбання та вводить обмеження можливості повторної участі громадян у програмі єОселя.

Також постанова вносить зміни щодо встановлення можливості оплати отримувачем компенсації різниці, що перевищує розмір грошової суми, зазначеної у житловому сертифікаті, власним коштом або шляхом кредитних коштів. Цей механізм буде застосовуватись у випадку, коли житло купуватиметься з використанням житлового сертифіката за програмою єВідновлення.

Податок на «зайві» квадратні метри: скільки доведеться платити в 2024 році

Програма єОселя стартувала в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.

За даними Мінекономіки, станом на листопад 2023 року в Україні зареєстровано близько 5 млн внутрішньо переміщених осіб і близько 2 млн сімей, які безповоротно втратили домівку. Крім того, велика кількість житлових будинків частково зруйнована та потребує відновлення.

У планах уряду не лише відновити частково зруйноване житло, а й розробити механізм сталої довгострокової іпотеки, який би дав змогу громадянам купувати доступне житло.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *