Продовжено дію «транспортного безвізу» з ЄС

«Транспортний безвіз»

Україна та Євросоюз ще на рік продовжили дію Угоди про лібералізацію вантажних перевезень («транспортний безвіз») із можливістю її автоматичного пролонгування до кінця 2025 року. Про це йдеться в повідомленні Мінвідновлення.

Продовження угоди 20 червня у Брюсселі підписали заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач та комісар ЄС з питань транспорту Адіна Велян.

Як зазначається, «транспортний безвіз» дасть можливість виконувати двосторонні та транзитні вантажні перевезення без необхідності отримання дозволів.

Оновлений документ також передбачає низку зобов’язань як для українських, так і європейських перевізників:

  • необхідність для всіх водіїв мати ліцензію на перевезення чи інші підтверджувальні документи під час виконання перевезення;
  • маркування вантажівок, що виконують перевезення відповідно до угоди;
  • перевізники, що слідують порожніми за товарами, повинні мати підтверджувальні документи на товари, які вони планують завозити

Окрім того, йдеться про створення спеціальної робочої групи для аналізу впливу угоди на ринок. Вона включатиме представників України та ЄС.

«Україна демонструє практичні результати інтеграції в економічний та логістичний простір ЄС. Продовження «транспортного безвізу» – один з таких кроків. Він забезпечить позитивну динаміку експорту до країн ЄС, що зробить нас економічно стійкішими. Також бездозвільні вантажні перевезення пришвидшують отримання українськими підприємцями товарів і комплектуючих для розвитку власного виробництва», – заявив очільник українського уряду Денис Шмигаль.

За словами Сергія Деркача, угода потрібна не лише Україні, вона також має позитивний вплив на ринок ЄС. Так, минулоріч у порівнянні з 2021-м, імпорт з боку Євросоюзу до України зріс на понад 45%. Експорт вітчизняних товарів саме дорогами також збільшився на 45%.

Як зауважили в профільному відомстві, до початку повномасштабного вторгнення РФ автоперевезення між Україною та ЄС здійснювалися на основі фіксованої кількості дозволів.  «Транспортний безвіз» з ЄС було підписано у червні 2022 року, що  дозволило забезпечити стійкість перевезень на тлі руйнування сталих логістичних маршрутів.

Нагадаємо, що Рада ЄС 13 травня поточного року остаточно схвалила продовження ще на 12 місяців режиму безмитної торгівлі для України – «торговельний безвіз» тепер буде застосовуватися до червня 2025 року.


Цікаво про будівництво:
 Тенденції розвитку сонячної енергетики в Україні


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *