Використання коштів Ukraine Facility буде контролювати Аудиторська рада

Аудиторська рада
контролюватиме Ukraine Facility

Чотирирічна програма фінансової допомоги Ukraine Facility Європейського Союзу передбачає надання Україні 50 млрд євро впродовж 2024–2027 років. Для контролю за цими коштами в Україні буде створено Аудиторську раду.

Про це повідомила голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва.

«Буде створено Аудиторську раду, яка повідомлятиме Єврокомісію про проблеми, пов’язані з потенційними недоліками систем управління та контролю. Вона має відстежувати порушення щодо будь-якої суми, витраченої на досягнення цілей Ukraine Facility», – зазначила Басалаєва.

Ukraine Facility: Україна отримає перші 1,4 млрд євро інвестицій від ЄС

За її словами, інформація про виявлені порушення передаватиметься Європейському управлінню з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF), Європейському суду аудиторів (ЄСА) та Європейській прокуратурі (EPPO), а також відповідним українським органам влади.

Крім того, планується також посилення функцій Державної аудиторської служби України, яка вже долучилася до програми з боротьби з шахрайством Євросоюзу.

«Саме Держаудитслужба визначена як Національний контактний пункт (НКП) у взаємодії з OLAF і вже приєдналася до програми у боротьбі зі шахрайством (EU AntiFraud Programme). До речі, вперше серед країн поза межами ЄС», – зауважила голова Держаудитслужби.

Україна отримає від БРРЄ 100 млн євро в рамках проєкту «НОМЕ. Компенсація за знищене житло»

Водночас Україна має призначити незалежну службу координації боротьби з шахрайством (AFCOS), відповідно до аналогічних служб Євросоюзу. Це прописано в рамковій угоді Ukraine Facility.


Цікаво про будівництво:
 HYDROBASE — новий бренд від українського виробника професійних бітумних покрівельних та гідроізоляційних матеріалів європейської якості


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *