єВідновлення матиме позитивний вплив на ринок будматеріалів та всю економіку – Олена Шуляк

Відбудова України

Відновлення зруйнованого внаслідок російської агресії житла потребуватиме виробництва та постачання великої кількості будівельних матеріалів, і це стимулюватиме будівельний ринок.

Про це розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час круглого столу з представниками Конфедерації будівельників України та будівельних асоціацій.

«Відновлення сьогодні відбувається не так швидко, як хотілося б, тому що у пріоритеті оборона та наша перемога, а потім вже гроші на все інше. Втім держава все ж запроваджує програми, які стимулюватимуть будівельний ринок», – зазначила Шуляк.

Як бізнесу долучитися до програми «єВідновлення»

Вона нагадала, що у рамках програми єВідновлення власникам пошкодженого житла спочатку видавали компенсації на поточний ремонт, тепер ті, хто втратив домівки, отримають житлові сертифікати та обміняють їх на нове житло. А в січні власники зруйнованих приватних будинків зможуть отримувати цільові гроші, щоб будувати нове помешкання на своїй ділянці.

«Ми вважаємо, що це позитивно вплине на весь будівельний ринок. Адже сьогодні бачимо в Дії 560 тис. інформаційних повідомлень про руйнування або пошкодження житла. Це 40 млн кв метрів – стільки зазвичай будували протягом чотирьох років», – констатувала голова профільного комітету.

За її словами, програма відновлення такої кількості житла позитивно вплине на всю економіку, зокрема й на ринок будівельних матеріалів.

«Зараз бачимо 4500 суб’єктів господарювання, які беруть участь у програмі єВідновленя. Коли повноцінно почне працювати компенсаційний механізм за зруйновані приватні будинки, впевнена, що ця кількість зростатиме, ринок розшириться і ситуація на ньому покращиться», – сказала Шуляк.

Британія допоможе 10 громадам у відновленні

Вона наголосила, що у цьому процесі мають бути враховані інтереси виробників, споживачів та суспільства загалом.

«Представники будівельної галузі, профільні асоціації, парламентарі можуть сформувати спільне бачення того, що має зробити парламент та уряд для допомоги розвитку будівельної галузі. Зокрема наш профільний комітет завжди відкритий для пропозицій та співпраці», – підсумувала Шуляк.


Цікаво про будівництво і ремонти:
 Теплотехнічний калькулятор допомагає розрахувати оптимальну товщину теплоізоляції будинку


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *