Червень засмутив українців подорожчанням цін на соціальні продукти

Продуктова інфляція в Україні зростає, в червні подорожчала більша частина соціальних продуктів, інформує Ukr.Media.

Про це повідомив економічний експерт Олексій Дорошенко.

Згідно з моніторингом Асоціації постачальників торговельних мереж, в червні в Україні подорожчали понад половини (64%) соціальних продуктів, зазначив експерт.

За словами А. Дорошенко, загальна вартість продуктового кошика в червні стала вищою на 0,4%. У топ-3 продуктів, які найбільше подорожчали в першому літньому місяці, — яблука — на 32%, пшоно — на 5,7%, житній хліб — на 1,5%. На 1% зросли ціни на такі соціально значущі продукти, як рис, пшеничний хліб з борошна першого сорту, куряче філе і варена ковбаса. Від 0,5% до 0,9% підвищилася ціна білого хліба з борошна вищого сорту і батон, ячна та манна крупи, свинина, курячі тушки, морожена риба та цукор. Від 0,1% до 0,4% додали макарони та пшеничне борошно, яловичина і молоко. У топ-3 продуктів, які найбільше подешевшали в травні, увійшли: цибуля — на 39,3%, капуста — на 34,8%, морква — на 27,1%. На 13% знизилася в ціні картопля, на 7% — курячі яйця, буряк, на 1% — гречка. Від 0,1% до 0,4% подешевшали сметана і соняшникова олія. За перший літній і найбільш жаркий місяць не змінилася ціна на сало і вершкове масло.

«Як бачимо, овочі борщового набору прогнозовано дешевшали, на відміну від продуктів із зерна, які прогнозовано дорожчали. Так, у травні статистика відзвітувала про 0,7% інфляції», — зазначив експерт.

За даними Асоціації постачальників торговельних мереж, продуктова інфляція склала у травні 0,4%. Нещодавно Держстат повідомив про 0,5% дефляцію за червень. Таким чином, за перше півріччя споживча інфляція зменшилася до 3,7%, згідно з державним даними. В бюджет цього року закладалося 7,4%. Можливо станеться диво та Україна побачить зниження споживчих цін три місяці поспіль, що є рідкісним явищем для нашої країни. Якщо так і буде, то Національному банку необхідно вибрати інші орієнтири після вдалого зниження інфляції. І такою метою може бути тільки зниження кредитної ставки для пожвавлення бізнесу і споживчих настроїв, підкреслив А. Дорошенко.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *