Чим економія відрізняється від жадібності: важлива різниця – двома словами

Багато хто не особливо розуміє, як розпізнати жадібність і відрізнити її від економії. А й справді, як? Ось, наприклад, не купуєте ви всілякі дурниці, щоб не витрачати гроші на… дурниці. Ось це жадібність чи економія? З одного боку, на цю дурницю грошей шкода. З іншого — не купили цей мотлох — виходить, гроші заощадили? Так жадібні ви чи економні після цього? Незрозуміло, інформує Ukr.Media.

Спробуємо пояснити по-простому, чим усе ж таки жадібність від економії відрізняється. Щоб спокійно собі говорити — ні, я не жаднюга, просто економна людина. Або заявляти, де треба, так — я жаднюга, відчепіться, не дам!

Економія — це коли є вигода

Економити — значить купувати саме потрібну річ, причому за максимально низькою ціною. Або підбирати дешевші аналоги, але тієї ж якості. Тобто потрібна вам сумка для покупок, і ви обійшли 5 магазинів, порівняли ціни, махнули рукою на бутік, купили у звичайному, міцну, гарну, і не за 5 тисяч, а за 500 гривень, з тими ручками, що підходять по довжині. Це економія.

Жадібність — це коли відмовляєшся від потрібного

Скупитися на собі — це коли відмовляєшся від чогось потрібного, важливого, позбавляєш себе зручності і комфорту. Причому в ті моменти, коли гроші на це є. На прикладі тієї ж господарської сумки — це коли думаєш, що і з пакетом нормально 3 місяці проходите, якщо його поберегти й іноді мити та скотчем підклеювати.

Що ж краще?

Ні те, ні інше. І жадібним бути погано (але іноді треба, коли в тебе цукерку останню в садочку випрошують або грошей у борг канючать), і економним. Адже якщо економиш — найчастіше — не від хорошого життя (нехай потім — і заради хорошого, взявши за приклад іпотеку).

Усього має бути в міру:

  • От треба, наприклад, комусь нахабному відмовити — я чесно зізнаюся, що жадібна. Так, кажу, і грошей мені своїх шкода, і сил, і часу, йди, сам свій гній по борознах розвозь, знайшов помічницю. І посуд у мене не зайвий. І одяг.
  • Треба десь заощадити — зізнаюся, що економна. І 5 кіло цукерок не куплю, і он ту фігню з полиці. Не треба цього нам.

Але перегинати палицю не треба. Занадто економити або скупитися на всьому погано. Не можна економити на їжі, вибираючи прострочення, але дешевше в 3 рази. Не можна скупитися, вибираючи ліки, просячи замінити їх дешевим аналогом. Не потрібно економити на здоров'ї взагалі. І повністю позбавляти себе зручності.

Економія — вона розумною має бути, заради якоїсь мети, щоб потім накопичити грошей або купити якусь річ. А скупитися і рахувати кожну копійку, навіть там, де це не потрібно, це вже не добре.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *