Ці фрази не можна говорити на роботі, а то вас або звільнять, або по-тихому ненавидітимуть

У професійному житті ми часто стикаємося з ситуаціями, коли правильний вибір слів робить роботу більш продуктивною та зміцнює стосунки з колегами. Однак існують і певні фрази, які вимовляти на робочому місці не варто ніколи. Тому що вони привернуть до вас увагу в поганому значенні. Ви ж не бажаєте стати ізгоєм в офісі? Розглянемо п'ять таких заборонених фраз докладніше, інформує Ukr.Media.

"Мені за це не платять"

Відповідаючи так на прохання про допомогу, готуйтеся, що вас ненавидітимуть. І колег можна зрозуміти, адже такими формулюваннями ми демонструємо зневажливе і навіть егоїстичне ставлення до роботи, яку взагалі роблять всі разом. Якщо вас дійсно просять зробити те, що зовсім не входить у ваші обов'язки, краще відразу аргументувати свою позицію. По можливості з повагою. Наприклад, можна сказати: "Радий допомогти! Але, враховуючи, що в мене і так вже є завдання в роботі, давайте вирішимо, яке з них я відкладу, щоби взятися за нове". Так не тільки не доведеться працювати більше, але й ви наголосите на своїй готовності працювати в команді. Це величезний плюс у "корпоративну карму".

"Нема за що"

Коли хтось вам дякує, важливо відповідати ввічливо та з повагою. Замість фраз "та нема за що" або "не проблема", краще використовувати слово "будь ласка" або фразу "радий допомогти". Таким чином ви покажете, що подяка має для вас значення, а ваш внесок важливий. Не треба знецінювати себе!

"Працюю з ідіотами"

Образи та негативні висловлювання про колег чи організацію ні до чого доброго не приведуть. Невідомо хто і коли вас може почути. Натомість якщо у вас є проблеми з професійними якостями інших людей або з роботою компанії, слід вирішувати ці питання тактовно, з повагою та об'єктивністю. Бажано, одразу в HR-відділі.

"Я спробую"

Змоделюємо ситуацію. Кінець грудня, усе "горить", начальник доручає вам завдання, а у відповідь отримує "я спробую". Якщо вас не звільнять одразу, це буде диво. Керівникам не потрібні працівники, які намагаються працювати, їм потрібні виконані завдання. Натомість краще замінити її на "зроблю". Така відповідь говорить про вашу відповідальність і серйозне ставлення до своїх обов'язків. Варто зазначити, важливо справді ці завдання потім виконувати.

"У мене зараз немає на це часу"

Звичайно, у робочому процесі часто буває так, що часу на прохання колег просто може не бути. Але відмовляти їм із таким формулюванням — сумнівна ідея. Натомість можна сказати щось на кшталт: "Давайте обговоримо це, коли я розберуся з усіма поточними завданнями". Одні плюси! Ви так і стосунки зберегли, і показали, що готові допомагати, і працювати більше не довелося.

Важливо пам'ятати, що наші слова мають велике значення. Особливо у професійній сфері. Вкрай рекомендуємо очистити свій лексикон від фраз, наведених вище, а то так можна і кар'єри позбутися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *