Як коректно відмовитися від роботи, на яку вас щойно взяли

У житті трапляється і таке: ви відправили резюме, пройшли співбесіду, отримали роботу і… передумали. Знайшли місце трохи краще, надумали переїхати в інше місто або просто вирішили залишитися на фрілансі. Питання в тому, як відмовити роботодавцю грамотно, точніше, як сформулювати причини так, щоб не спалювати мости і не псувати враження про себе на випадок, якщо в майбутньому ви все ж захочете співпрацювати?

Відмовитися від роботи — це нормально

Залиште упередження — в системі "роботодавець-претендент" обидві сторони рівноправні. Якщо відмовляти претендентам — нормально, значить, так само нормально відхиляти пропозицію по роботі. Співбесіда не сигналізує про ваше бажання негайно підписати контракт, так само як і не говорить про гарантії вашого найму з боку роботодавця. До тих пір, поки ви не скажете фразу "я з радістю займу цю посаду, якщо мені запропонують", ви не вводите роботодавця в оману щодо своїх намірів, інформує Ukr.Media.

Зустрічаються роботодавці, які негативно реагують на відмову, але це теж абсолютно нормальне явище, як і ті, яких дратує, коли ви просите підвищення зарплати або намагаєтеся відгуляти річну відпустку за один раз. Це, швидше, ознака їх професійної дисфункції, а не сигнал, що ви робите щось не так. І взагалі, якщо потенційний бос погано зреагував на ввічливу відмову, ви, ймовірно, "ухилилися від кулі". Дуже непросто спрацюватися з керівником, який не сприймає трудову зайнятість як вулицю з двостороннім рухом.

Повідомте про рішення, не відкладаючи

Як тільки ви вирішите, що не збираєтеся приймати пропозицію, відразу ж сповістіть про це. Не затримуйтеся з відповіддю, тому що це може призвести до незручностей зі сторони роботодавця, що, своєю чергою, негативно позначиться на вашій репутації на ринку. Крім того, в компанії, напевно, є інші кандидати, які будуть раді отримати пропозицію, як тільки ви від неї відмовитеся.

Надішліть імейл, а краще — зателефонуйте

Електронна пошта — зручний канал для відправки повідомлень будь-якого роду, включаючи відмови від роботи, але куди більш ввічливий крок — зателефонувати і поговорити з тим, хто міг би стати вашим менеджером. Ця людина інвестувала в вас не лише час, а й емоції, відстоюючи вашу кандидатуру перед босом і пропонуючи вам місце.

Звичайно, своєчасне повідомлення важливіше, ніж політес, тому, якщо додзвонитися не виходить, відправте електронного листа, додавши примітку: "Сподівалася зв'язатися з вами телефоном, але не змогла і не хотіла затримувати процес".

Назвіть причини

Ось тут пахне несправедливістю, оскільки роботодавці постійно відмовляються від кандидатів, не пояснюючи причин. Але, безумовно, ви проявите себе з кращого боку і збережете відносини на майбутнє, якщо поясните своє рішення. Не треба розписувати в подробицях особисті пріоритети і сумніви з приводу вакансії, достатньо сказати щось на зразок: "Дуже дякую, але після довгих роздумів я вирішила відмовитися від даної пропозиції і зосередитися на іншій посаді, яка, як я вважаю, більше відповідає моєму професійному досвіду".

Або, якщо у вас є причина, яка легко з'ясовна в одному-двох реченнях, і при цьому не образлива для роботодавця, викладіть її в простих словах, наприклад:

  • "У кінцевому підсумку мені важливо отримати велику суму, щоб залишити поточну позицію, але я розумію, що це за межами вашого діапазону".
  • "Я багато думав про переїзд до Києва, але вирішив, що це невідповідний для мене час".
  • "Я вирішив зайняти посаду в іншій компанії".

Можливо, ваші віртуозно сформульовані причини надихнуть компанію знайти можливість їх задовольнити. Вони можуть збільшити пропозицію про зарплату або дозволять вільний графік. Але якщо вони не пропонують нічого істотного, цілком нормально звести переговори нанівець стандартним формулюванням: "Дуже дякую за вашу пропозицію. Я не думаю, що це саме те, що я шукаю зараз, але я щиро вдячна за ваші старання".

Щиро подякуйте

Відхиляючи пропозицію, неодмінно додайте щось на кшталт: "Я дуже ціную час, який ви присвятили бесіді з приводу цієї посади, і сподіваюся, що наші шляхи можуть перетнутися в майбутньому".

Якщо вам дійсно сподобалася компанія або HR-менеджер і ви не хочете упускати перспектив попрацювати на цей бренд у майбутньому, додайте в подяку нескладний комплімент, наприклад, такий: "Я щиро вражена вашим професіоналізмом, і мені хотілося б сподіватися на шанс попрацювати тут у майбутньому, коли наші інтереси будуть повністю збігатися".

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *