Як не давати гроші в борг знайомим і не зіпсувавши відносини

Позичаючи гроші родичам або друзям, завжди є ризик не отримати їх назад: економічна ситуація нестабільна, а деякі люди стають дивно необов'язковими, коли йдеться про борги перед близькими. А не позичиш — образяться… ось кілька способів акуратно відмовити у фінансовій допомозі і не зачепити почуття людини, інформує Ukr.Media.

Непросте становище

Можливо, ви справляєте враження людини забезпеченої (або насправді нею є), тому оточуючі і просять у вас в борг. Однак це не заважає вам послатися на відсутність грошей. Скажіть, що самі влізли в обтяжливий кредит (весілля, відпустка, оплата навчання, лікування зубів) або вже позичили всі вільні кошти іншій людині і тепер самі намагаєтеся протягнути до зарплати.

"Всі гроші в справі"

Припустимо, людина в курсі, що у вас є накопичення — як бути в такому випадку? Скажіть, що всі кошти ви вклали в цінні папери, поклали їх на банківський вклад без можливості вивести раніше терміну або інвестували їх в перспективний проєкт.

"Зверніться пізніше"

Тактика відходу від відповіді — ви не обіцяєте нічого певного, не погоджуючись і не відмовляючи. "В цей момент точно не вийде, але ось через тиждень мені повинні повернути борг/видати премію…". Швидше за все, "позичальник" не буде чекати і спробує взяти в борг в іншому місці.

Піти на принцип

"Я ніколи не даю грошей в борг, це мій принцип, і на те є причини!". Цієї фрази, сказаної впевненим голосом, повинно вистачити, щоб закрити питання. Безперечно, скромним людям важко дається відмова і будь-яке "ні", але краще зробити над собою зусилля, позначити межі і захистити свої інтереси, інакше ваша фінансова стабільність завжди буде під загрозою. Неможливо бути хорошим і безвідмовним для всіх, інакше дуже скоро вам сядуть на шию. А якщо ви навчитеся відмовляти, зрештою до вас перестануть звертатися з подібними проханнями.

Запропонувати іншу допомогу

На прохання дати грошей в борг можна відразу відповісти ввічливою відмовою, але при цьому уточнити, чи не потрібна допомога в якомусь іншому вигляді. Наприклад, виступити поручителем в банку, допомогти в якості робочої сили, зв'язками або цінною радою. Головне тут — дати людині альтернативу.

Встановити суворий дедлайн

Прямо запитайте співрозмовника, коли він має намір повернути гроші. Почувши дату, скажіть, що гроші знадобляться вам раніше цього терміну, а ризикувати ви не можете. На пропозицію своєю чергою перезайняти у кого-небудь, відповідайте "не беру в борг з принципу" або "більше ні у кого!".

Прикинутися дурником

"Сьогодні спадний Місяць, ретроградний Меркурій і взагалі період такий, несприятливий, ні брати і давати гроші не можна, про це ще в прогнозах Ванги було написано, А по телевізору підтвердили". Нісенітниця? Можливо. Але ви маєте право вірити у що завгодно, і хто вас в цьому дорікне?

  • Відмовляючи приятелеві або родичу, будьте спокійні і не зривайтеся на емоції. М'яко донесіть до нього свою точку зору і не вступайте в безглузді суперечки.
  • Пропонуйте альтернативу: фізичну або гуманітарну допомогу, корисну пораду.
  • Не давайте шкідливих порад: наприклад, не рекомендуйте позичити грошей в мікрофінансових організаціях.
  • Проаналізуйте недавню поведінку людини — чи не стала вона залежна від кредитів?

Є випадки, коли варто поступитися принципами, наприклад, якщо йдеться про здоров'я і життя. Але вирішувати, чи давати гроші в борг, завжди вам і тільки вам. Краще навчіть своїх знайомих відкладати з зарплати за допомогою цих нехитрих методів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *