Як українців розводять на Blablacar

В Україні після декількох масштабних ДТП посилився контроль за маршрутками. Недобросовісні перевізники намагаються уникнути перевірок, використовуючи популярний сервіс Blablacar. Чому це небезпечно — читайте далі, інформує Ukr.Media.

— З 1 серпня на 20 грн дорожче поїздка. Самі розумієте, все дорожчає, — відразу після бронювання поїздки попередила по телефону Даша. Дівчину я знайшов на blablacar. Вона нібито в цей же день на своїй машині їде з Києва у Дніпро і готова взяти чотирьох попутників.

Марка машини в оголошенні не зазначена, а на сайті водія зареєстровано всього пару днів. Для досвідченого мандрівника це означає одне: проходьте мимо. На раптове подорожчання я погодився — навіть після цього поїздка виявилася дешевше, ніж квиток на автобус. Водій погодилася підібрати мене з залізничного вокзалу «Південний» у столиці. Зустрітися домовилися біля церкви.

У Blablacar заявили: комерційні перевезення на їх сайті заборонено. У компанії радять у разі, якщо замість попутника приїхала маршрутка, звертатися в службу підтримки.

Номер машини повідомили за допомогою СМС буквально за годину до поїздки. А на місці мене чекала ціла юрба таких попутників. Всі з валізами і телефонами в руках. Із запізненням у кілька хвилин приїхала «Даша». Mersedes Sprinter зупинився біля церкви вже набитий. Але місць у ньому більше, ніж може здатися. Автомобіль переобладнали на свій смак: кілька додаткових сидінь встановили попереду, ще кілька — ззаду.

Люка на даху, який повинен бути за правилами безпеки (не тільки для вентиляції, але і як аварійний вихід в разі аварії), немає. Також немає і інформації про перевізника, аптечки та вогнегасника. Все це, згідно правилам, є обов'язковим для перевізників. Але тільки якщо він легальний. Якщо не потрібно отримувати дозвіл, проходити перевірки і платити податки, правилами безпеки також можна знехтувати.

Такий перевізник не застрахований, він не дає ніяких гарантій безпечного перевезення, пояснює юрист Олександр Плахотнік. Легальна маршрутка не має права змінювати маршрут, просто так висадити з авто, або на свій смак переобладнати транспорт. Нелегальний перевізник може робити все, на що погодиться пасажир. А в умовах, коли квитки на поїзд розпродані на два тижні наперед, на кожног, хто відмовився, знайдуться кілька бажаючих.

Як нелегально возять українців закордон

Закордон возять на невеликих бусиках. Вони заробляють не на кількості, а на цінах. Причому возять не тільки заробітчан у Польщу та Росію, але і відпочиваючих в анексований РФ Крим. Їх ніхто не контролює і будь-які заборони їм тільки на руку. Якщо легальним перевізникам заборонять ввозити пасажирів до Росії, нелегальні маршрутники зможуть сміливо подвоювати свої цінники.

Приміром, з Дніпра до Варшави нелегальні перевізники возять за 1100-1200 грн. Офіційні перевізники на цей же маршрут продають квитки від 1000 грн. При цьому вони платять податки і оформляють страховку.

Що можна вимагати від перевізника

Для порівняння з Києва до Одеси (один з найпопулярніших маршрутів влітку) вирішив дістатися за допомогою офіційного перевізника. Маршрути Busfor відправляються з автовокзалу. Квитки можна придбати як у касі, так і в інтернеті на сайті перевізника. Вартість — 330 грн. Але й тут чекав неприємний сюрприз — за кілька годин до відправлення поїздку скасували.

В такому випадку, пояснює юрист Олександр Плахотник, перевізник повинен запропонувати інший транспорт або ж повернути витрачені гроші. Ще до того, як вдалося додзвонитися на гарячу лінію (з 3 вказаних на квитку номерів відповіли лише по одному), гроші повернули на картку. Але зачислились вони лише через три дні. Тобто фактично щоб купити квиток довелося знову витрачати ті ж 330 грн. Якщо їхати відразу сім'єю і потрапити в таку ситуацію, замороженими на 3-4 дні можуть виявитися 1 -1,5 тис. грн.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *