Провернути нажите. Як українці заробляють на кредитних картах

Банківські картки з кредитним лімітом традиційно асоціюються з додатковими витратами. Ми з'ясували, як на них заробити за допомогою функції cashback та інших програм лояльності

"Я перед банком у вічному боргу", — жартує офісна працівниця Марина, яка ось уже кілька років живе за рахунок кредитного ліміту. Практично всю свою зарплату вона щомісяця кладе на кредитну карту, щоб встигнути погасити заборгованість до закінчення пільгового періоду, протягом якого банк не стягує плату за використання позикових коштів. Коли Марина не встигає внести кошти вчасно, банк автоматично списує з карти кілька сотень гривень. Ставки по таких кредитах високі — близько 40% річних і більше. Крім цього, додаткова плата стягується при переказі коштів або оплати послуг онлайн, якщо вони здійснюються за рахунок кредитного ліміту, передає Ukr.Media.

У той час як одні банківські клієнти фактично стають рабами кредиток і витрачають гроші на їх обслуговування, інші примудряються непогано на них заробляти. Наприклад, головний бухгалтер однієї зі столичних фірм Наталія перераховує зарплату на картку, де на залишок коштів нараховується 8% річних. Поки її власні кошти лежать під відсоток, вона розраховується кредиткою за рахунок кредитного ліміту, а в день закінчення пільгового періоду гасить заборгованість. Завдяки цій маніпуляції жінка щомісяця додатково заробляє по кілька сотень гривень. А за рахунок функції cashback, якою володіє кредитка, Наталія вичавлює зі своєї карти ще більше.

Як це працює

Дослівно cashback — це повернення грошей. Вимірюється cashback у відсотках від суми операції по карті. "Цей відсоток може бути єдиним чи диференційованим в залежності від категорії розрахунків: супермаркети, АЗС, кінотеатри, квитки, проїзд в громадському транспорті, оренда авто, кафе і ресторани, послуги мобільних операторів і т. п.", — уточнює Олександр Стецько, начальник управління розвитку продуктів та проектів роздрібного бізнесу одного з банків України. Тобто за розрахунки в супермаркетах банк, припустимо, може повертати 1%, а за оплату палива на АЗС — 3%.

Cashback — зовсім не український винахід. Як зазначає Іван Степанець, директор департаменту розвитку карткового і транзакційного бізнесу одного з банків України, на сьогодні cashback поширений у країнах з розвиненою банківською системою і високою конкуренцією на фінансовому ринку, а першими такий сервіс впровадили американці.

Одні банківські клієнти стають рабами кредиток і витрачають гроші на їх обслуговування, інші примудряються непогано на них заробляти

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *