Ісландія провела експеримент з переходу на скорочений робочий тиждень — результат здивував усіх

Дистанційна робота стала новим досвідом як для компаній, так і для співробітників. Вона відкрила нам очі на нові можливості того, як ми можемо домогтися балансу між своєю діяльністю та особистим життям. Тепер ми знаємо, що нема потреби проводити в офісній будівлі більше восьми годин на день, п'ять днів на тиждень, інформує Ukr.Media.

Експеримент з переходу на скорочений робочий тиждень

Ісландія, як і інші країни Північної Європи, такі як Швеція, Норвегія, Данія і Фінляндія, пропонує своїм громадянам щедрий соцпакет. У країні розвинена система охорони здоров'я, рівність доходів і надається оплачувана відпустка по догляду за дитиною для матерів і батьків. Але Ісландія відрізняється від своїх сусідів тим, що в цій країні завжди був більш тривалий робочий день.

Недавнє дослідження, в якому взяли участь 2500 ісландських працівників, було проведено з метою з'ясувати, чи призводить скорочення кількості робочих днів до підвищення продуктивності. З'ясувалося, що так.

В результаті випробування пройшли з приголомшливим успіхом, і з моменту їх завершення 86% робочої сили країни тепер трудиться менше або отримує право на скорочені зміни. Продуктивність і надання послуг залишилися колишніми або покращилися в більшості офісів. Стан працівників також різко покращився за цілою низкою показників, починаючи від сприйманого стресу та емоційного вигорання до здоров'я та балансу між роботою та особистим життям.

"Це дослідження показує, що скорочення робочого тижня за всіма мірками мало приголомшливий успіх. Експеримент доводить, що державний сектор дозрів для такої реформації. Наші уроки можуть бути корисними для інших країн", — розповів Вілл Строндж, директор з досліджень.

Пілотна програма

Таким чином, уряд погодився перейти на 32-годинний робочий тиждень протягом трьох років без скорочення виплат співробітникам.

"Пілотна програма в Ісландії призначена для зниження ризиків роботодавців за рахунок компенсації від уряду різниці в заробітній платі, поки співробітники переходять на чотириденний графік".

Уряд вклав близько 60 мільйонів доларів у витрати на пілотну програму для компаній, які хочуть взяти в ній участь. Очікується, що в проєкті буде задіяно близько 200 підприємств (від 3000 до 6000 співробітників).

Чотириденний робочий тиждень — це нормально

Концепція чотириденного робочого тижня отримала певну підтримку і в Сполученому Королівстві у тому числі. Близько 45 членів парламенту закликали комісію розглянути можливість створення чогось подібного і у себе в країні. Пітер Чіз, голова урядової цільової групи з гнучкого робочого тижня, сказав, що новий графік і гнучкі умови можуть і повинні розглядатися як прийнятна можливість, що не поступається стандартному п'ятиденному тижню.

"Нову форму роботи слід розглядати як частину норми. Існує безліч механізмів підтримки людей. Перехід на чотириденний робочий тиждень допоможе нам досягти благополуччя і балансу в житті громадян", — додав він.

Експерименти по всьому світу

Ряд інших компаній і країн теж вирішили поекспериментувати з чотириденним робочим тижнем. Компанія Microsoft Japan склала програму коротшого робочого тижня під назвою "поєднання роботи та особистого життя". Компанія надала своїм 2300 співробітникам можливість вибирати різні гнучкі стилі роботи відповідно до особистих обставин. Мета керівництва полягала в тому, щоб побачити, чи відбудеться підвищення продуктивності і морального духу при скороченні трудового часу. Результати експерименту були надзвичайно позитивними, що свідчать про те, що працівники стали щасливішими і на 40% продуктивнішими.

Таким чином, Японія робить наступний крок і наслідує приклад Ісландії. У країні розглядається питання про введення чотириденного робочого тижня. Це дещо дивно, враховуючи їхню культуру, яка досить сувора.

Проте японський уряд вже переконує компанії перейти на новий графік. Це стало б полегшенням для багатьох працівників. Відомо чимало випадків, коли напружені довгі години на робочому місці призводили до смерті від перевтоми. В Японії для цього навіть є спеціальний термін — кароші.

Ендрю Барнс, засновник новозеландської фірми фінансових послуг і його партнер Шарлотта Локхарт теж прагнуть змусити корпорації змінити традиційний графік. Раніше Барнс ввів у своїй компанії чотириденний робочий тиждень. Результати були настільки позитивними, що керівництво прийшло в захват від підвищення продуктивності.

Висновок

Не виключено, що наше майбутнє включатиме чотири або п'ятигодинні робочі дні поряд з гнучкими графіками, коли люди приходять і йдуть залежно від їх потреб і способу життя. Приємно бачити, що ці сприятливі для громадян зміни вже відбуваються.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *