Корисні поради, які допоможуть не відчувати напруження на роботі

Якщо ваш робочий день починається з «розбору польотів» від керівництва і протистояння колегам, що намагаються виставити вас в непривабливому світлі, то швидше за все ви знаєте, як нелегко зберегти самоконтроль і не піти «в нікуди», голосно грюкнувши дверима. Адже ніхто не гарантує, що на новому місці все буде ідеально, тому краще спробувати змінити ситуацію та отримати для себе максимальну користь. Про те, як правильно протистояти абьюзерам без шкоди для психіки та звичайно, кар'єри, інформує Ukr.Media.

Якщо в понеділок вранці ви мало не зі сльозами на очах переступаєте поріг офісу і рахуєте дні до закінчення робочого тижня, то, швидше за все, причина не в ваших безпосередніх обов'язках, а в начальнику, який в прямому сенсі слова взяв вас в шори, і в колегах, які не соромляться влаштовувати вам підлість і підставляти на рівному місці. І навіть якщо ви першокласний фахівець, це не гарантує того, що на вашому шляху зустрінуться такі тирани та агресори, через яких вам захочеться змінити не лише місце роботи, але і, можливо, сферу діяльності. З'ясовуємо, як виправити ситуацію на свою користь.

Шефи-тирани славляться своїм тотальним контролем (змушують буквально по хвилинах розписувати весь ваш робочий день, постійно критикують, звинувачують і переходять на особисте). При цьому, якщо, в офісі вони дотримуються досить жорстких правил поведінки, вдома можуть бути тихими та непомітними, вважаючи за краще підкорятися своїй другій половинці. Багато «деспотичних» начальників вважають, що якщо один раз дати слабину, то співробітники буквально сядуть на шию, у результаті чого знизиться продуктивність і, відповідно, прибуток компанії. Ось вони й намагаються не допустити подібного, вибираючи авторитарний стиль управління та воліючи стати тим самим шефом, якого всі бояться, а, значить, на його думку, поважають. Зрозуміло, що в офісі ніхто не буде з вами панькатися, але якщо вас влаштовує заробітна плата, коло повноважень і перспектива кар'єрного росту (нехай не відразу, але в найближчому майбутньому), то ви можете спробувати все змінити, щоб не впасти в депресію або не зачахнути. І не важливо, що колеги підливають масла у вогонь — якщо все зробити грамотно, то їх дії обернуться проти них же самих.

3 речі, які ні в жодному випадку не можна робити, щоб не залишитися винним. «Я теж можу кричати, та ще й як!»

Психологи нагадують, що в цьому випадку криком ви нічого не досягнете — ваша поведінка викличе ще більшу хвилю агресії, із якою впоратися буде дійсно складно. Навіть якщо ви відчуваєте, що ще трохи і зірветеся, і кинете в обличчя кривдника важливі папери, скинете комп'ютер, а водночас й іншу техніку на підлогу, розіб'єте двері або вікно, то нічого доброго вас не чекає. Із «поганою репутацією», жахливими рекомендаціями та відповідної позначки у трудовій книжці (на жаль, але деякі ображені шефи не нехтують подібним) вам буде складно сподіватися на якийсь гідний варіант, адже з цієї компанії вас однозначно попросять піти. Начальник точно не залишить вас у спокою, поки ви не сховаєтесь за дверима (та й у цьому випадку він буде ще довго ображатися і придумувати план помсти, повірте). Тому ідею «накричати та зітхнути з полегшенням» відкидаємо одразу і шукаємо більш дієві варіанти.

«Нічого не вдієш, доведеться прийняти»

Інша крайність — смиренно прийняти всі нападки керівництва і заздрісних колег. Психологи стверджують, що якщо просто мовчати і не робити ніяких дій, то можна дійти до нервового зриву і інших проблем зі здоров'ям. Упевнені, що такого результату ви не хочете. До того ж, як тільки ви даєте начальству відчути, що дійсно є посереднім співробітником і готові зробити все, аби не втратити свою роботу, на вас починають навішувати додаткові обов'язки і вимагати від вас практично неможливого. Чи варто згадувати, що ні про яку додаткову оплату праці (премії чи бонуси) навіть не ідеться?

«Якщо ви не перестанете мене переслідувати, то я звільнюся»

Ставити ультиматум теж не варто, запевняють експерти. Адже шеф може сприйняти це як виклик і швиденько задовольнити ваше прохання. А навіщо чекати, якщо ви самі виявили бажання? До того ж, як відомо, незамінних людей немає і, хто знає, можливо вже завтра гідний (і більш жвавий) кандидат займе ваше місце в компанії. Рада психологів: не намагайтеся маніпулювати керівником, інакше можна залишитися без роботи набагато раніше, ніж ви планували.

Що можна (і потрібно зробити), щоб поставити на місце колегу-агресора або начальника-деспота «У вас дуже цікава точка зору, візьму до уваги»

Якщо не виходить обмежити спілкування з подібними людьми, то намагайтеся не йти на провокації, будьте підкреслено ввічливі та попереджувальні. Скажіть людині що-небудь приємне, наприклад, про його зачіску чи одяг, і заодно підкресліть, що його точка зору здалася вам цікавою, у разі необхідності ви обов'язково повернетеся до неї. Головне, на думку психологів, не вдаватися до конфлікту, який може спровокувати нову хвилю агресії та непорозуміння.

«Знову 25»

Метод «платівки, що заїла» досить ефективний при спілкуванні з людьми, що намагаються вами маніпулювати (або викликають вас на відповідну агресію). Іншими словами, що б вони вам не казали, ви можете дотримуватися своєї точки зору, подаючи одну і ту ж інформацію під різним кутом. У такій ситуації важливо, щоб ви відключили емоції та монотонно повторювали одне й те ж, поки іншим це не набридне. Зрештою агресори зрозуміють, що сенсу від вас не буде та переключаться на іншу жертву.

«Я визнаю, що допустила помилку, але вже знайшла рішення»

Щоб не плекати марну надію, що вашу необачність не помітить шеф або колеги, які мріють витурити вас із офісу якомога швидше, наберіться сміливості та попередьте про свою помилку. Але для початку подумайте, як можна оперативно (не дорого) виправити ситуацію, і тоді додаткових питань (а водночас і якихось заходів покарання) до вас не виникне. І в жодному випадку не опускайтеся до самобичування, інакше ви лише заженете себе в глухий кут і ще більше погіршите ситуацію.

«Прекрасна погода, чи не правда?»

Психологи рекомендують діяти нестандартно і на нападки агресора відповідати або підкреслено ввічливо, або вельми несподівано. Адже зазвичай такі люди очікують відповідну реакцію, тому ваше нестандартна поведінка може збити їх з пантелику або зовсім залишити вас у спокою. Іншими словами, який толк діставати людину, яка зовсім не дає їм очікувані емоції, натомість краще знайти когось, хто буде чутливий до подібних дій і не зможе вчасно дати відсіч.

«Ніяких лестощів, тільки правда»

Ще одна помилка, яку допускають багато працівників, зіткнувшись із подібним ставленням — починають лестити кривдникам з надією змінити їх стосунки та навіть заручитися підтримкою. На жаль, але це має прямо протилежний ефект і, замість очікуваного «потепління», вони отримують новий шквал негативу, критики й агресії. Зазвичай такі люди дуже швидко розпізнають обман і потім використовують прийоми проти вас самих.

«Вибачте, але я не граю в ці ігри»

Замість того, щоб вплутуватися у сварки та розбори, краще відразу визначити свою позицію, заявивши, що ви поважаєте чужу думку, але самі не маєте наміру приймати чию-небудь сторону. Психологи стверджують, що чим менше ви будете брати участь в інтригах, тим більше шансів, що вас не попросять написати заяву за власним бажанням при першій же можливості. І незалежно від того, щоб не сталося, залишайтеся спокійним і ввічливим, в іншому разі ви дасте агресорам новий привід для нападів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *