Козирний вік: чому не треба боятися починати бізнес, якщо вам уже за 30

Вважаєте, що ваш поїзд поїхав? Життя доводить зворотне, та й психологи теж категорично не згодні з цим твердженням. Давайте розглянемо переваги кожного десятиліття після 30 років для побудови власної справи, інформує Ukr.Media.

Що об'єднує людей, кому від 30 до 40? Багато хто вже втомився працювати на когось і розчаровуються в традиційній системі. Однак більшості не вистачає рішучості, щоб звільнитися з роботи за наймом, поміняти звичний темп і спосіб життя. Ті, що готові ризикнути, дуже часто стають власниками успішного бізнесу. Чим обумовлено це явище? Віковій категорії людей від 30 до 40 років властиво приймати зважені рішення, а не йти на повідку емоцій, прораховувати ризики, продумувати власну стратегію досягнення цілей. Побудова бізнесу базується на наявних знаннях, рішучості і попередньому досвіді.

Думаєте, що якщо не побудували бізнес до 40 років, то саме час записувати себе в невдахи? Це не так! Статистика — дама вперта, і вона стверджує: 60% сьогоднішніх мільйонерів ризикнули почати свою справу, коли їм було від 40 до 50 років. Цей факт не схожий на просто сприятливий збіг обставин. І цьому є гідне пояснення: молодість, помножена на життєвий досвід і особливий запал, плюс прагнення до стабільності — ось чарівна формула "середнячків". Поспішні кроки і відсутність розважливості — це не про них, тому початок бізнесу приречений на успіх.

"Ну вже в передпенсійному віці і при виході на заслужений відпочинок точно варто відмовитися від ідеї підприємництва", — скажете ви. І тут теж будете неправі. Так, багатьох людей у віці від 50 до 60 років задуматися про розвиток своєї справи змушують обставини, часто непередбачувані. Наприклад, втрата роботи або початок пенсії, з якими людина не може змиритися, тому що відчуває "вогник" всередині і бажання працювати. Можливий відчай дуже швидко може змінитися на життєвий підйом, тож тримайтеся! У віку 50+ є незаперечні переваги: повна свобода дій і можливість присвятити себе улюбленій справі, до якої раніше не доходили руки.

Впевнені, що доля 60-70-річних — тільки читання газет і перемивання кісточок сусідам? Аж ніяк. Як показує практика, саме в цьому віці закладаються основи найоригінальнішого і міцного бізнесу, що приносить регулярний дохід. Інтернет рясніє історіями про заповзятливих бабусь, що в похилому віці плетуть мережива на експорт або організують різні курси для собі подібних. "Козирі" людей у похилому віці — життєва мудрість, розуміння людських проблем і шляхи їх вирішення. До того ж накопичення на "чорний день" можуть стати початковим капіталом для відкриття справи всього життя.

Виходить, що почати свій бізнес ніколи не пізно, адже на чаші терезів середнього віку є такі незаперечні переваги, як гнучкість, вміння розбиратися в людях, навички вибудовування грамотних взаємин, відсутність ілюзій, наявність зв'язків. Навіть один зовнішній вигляд часто викликає довіру у потенційних клієнтів.

Потрібні ще докази? Тоді звернемося до історії, яка рясніє фактами: побудувати вдалий бізнес можна, незважаючи ні на що, тим більше на вікові рамки.

Яскравий приклад — Рей Крок, відомий сьогодні як засновник Mcdonald's, який до 52 років торгував паперовими стаканчиками. Більше того, на додачу до віку він мав безліч проблем зі здоров'ям, був глухуватий, а заради розвитку бізнесу довелося закласти будинок. Навіть у цьому разі ніхто не гарантував йому успіх у справі.

Або Мері Кей Еш, господиня компанії Mary Kay Cosmetics, яка створила її лише в 45 років. До цього віку жінка працювала торговим агентом протягом 25 років, але ніяких зрушень на службовій драбині не відбувалося. Звільнившись, вона вирішила написати книгу про жінок і бізнес, що в підсумку вилилася в її особистий бізнес-план.

Цікава життєва історія і Амансіо Ортеги, що сьогодні є найбагатшою людиною в Європі. Це сьогодні він власник текстильних брендів Zara, Bershka, Pull&Bear, а до 37 років Ортега удостоювався тільки посади помічника продавця. Спочатку на пару з дружиною в стінах власного будинку вони шили жіночу білизну, а потім вирішили відкрити свій магазин.

Серед інших багатих і знаменитих, хто досяг середнього віку і не пішов на поводу кліше "вже пізно", можна ще відзначити Джоан Роулінг, Генрі Форда, засновника Las Vegas Sands Шелдона Адельсона, Крістіана Діора, генерального директора компанії Xerox Урсулу Бернс і багатьох інших. Хочете опинитися в подібній компанії? Тоді нічого не бійтеся, і тільки вперед!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *