Психологічні прийоми спілкування з начальником-деспотом

У цьому житті не всім пощастило. Ця стаття не для тих, хто має свою власну справу, неважливо, що це — сімейний бізнес або власна компанія. Це рекомендації для тих, у кого є начальники. Або начальниці, це не важливо, інформує Ukr.Media.

Переважна більшість людей працює в колективах: в державних установах і приватних фірмах, на виробництвах і в магазинах, в школах і лікарнях. І у кожного з них над головою — ціла піраміда з начальників.

Які бувають начальники?

Керівництво може бути різним. Нечасто воно абсолютно адекватне, ще рідше — доброзичливе. При виборі місця роботи, непогано визначити, до якого типу начальників відноситься майбутній керівник, щоб зрозуміти, як з ним спілкуватися при розв'язанні різноманітних проблем, що виникають в процесі трудової діяльності. Найбільш значущі відмінності простежуються в інтелектуальних можливостях і емоційних особливостях характеру керівника.

Один з принципів, за яким можна розділити представників керівного складу, це поділ начальників на розумних і навпаки.

Ознаки, які вказують на те, що начальник розумний:

1. Начальник знає справу, яку він очолює. Він виконує свої обов'язки в повному обсязі, знає роботу кожного з підлеглих. При спілкуванні з робочих питань, це швидко з'ясовується.

2. Керівник вміє правильно організувати і проконтролювати робочий процес, коли кожен зайнятий своєю справою. Цими відомостями охоче діляться колеги по роботі.

3. Начальник дбайливо ставиться до кадрів, заохочуючи і підтримуючи найбільш цінних для справи людей. Зрозуміти і оцінити це можна тільки при тривалій роботі в колективі.

4. За наявності належних аргументів з боку працівника, керівник здатний піти на компромісне розв'язання проблеми.

Протилежна ситуація менш бажана, але зустрічається нерідко.

Ознаки, які вказують на те, що начальник не розумний:

1. Начальник не дуже компетентний в тій сфері, в якій керує, мало цікавиться що, як і навіщо роблять його підлеглі.

2. Страждає організація робіт, навантаження на працівників нерівномірне і нелогічне. Наприклад, чим краще справляється з роботою людина, тим більше її ставиться обов'язків.

3. Керівник цінує в підлеглих не високу результативність їх зусиль, а підлабузництво, любов до поширення чуток та інші подібні якості.

4. Попри необхідність розв'язання проблем, неможливо досягти компромісу, бо втілюється принцип про начальника і дурного підлеглого.

Крім поділу начальників за інтелектуальним принципом, важливо позначити відмінні риси різних особливостей характеру, що диктують стиль поведінки керівника. Спокійні, врівноважені та емоційно адекватні представники керівної ланки в цій класифікації не представлені.

Види керівників за емоційним принципом

1. Байдужий, холодний тип начальника. До такого краще не звертатися з питаннями і проханнями, йому байдужі чужі проблеми. Вирішувати їх доведеться власними силами. Кінцевий результат спільної праці може бути непоганим, за умови, що працівники у цього керівника сумлінні і працьовиті.

2. Начальник, який реалізує, в основному, свої привілеї. Зазвичай ця людина товариська, життєрадісна, але робочі проблеми її хвилюють мало.

3. Безхребетний тип начальника. Він не має своєї думки або не вміє її відстоювати. Результати його роботи плачевні, перспективи сумнівні.

4. Неврівноважений тип начальника. Часто це людина, яка не бажає тримати себе в руках. Результат спілкування з таким керівником залежить від багатьох умов.

Окремі випадки розв'язання проблем спілкування з начальником.

У кожному конкретному випадку необхідно вибрати певний стиль поведінки, який допоможе домогтися правильного результату. Нескладні прийоми допоможуть побудувати спілкування, наприклад, з начальником-деспотом. Складність розв'язання цієї проблеми в тому, що для такої людини немає авторитетів і не існує правил поведінки, але при цьому даний керівник може бути грамотним і компетентним фахівцем.

Психологічні прийоми спілкування з начальником-деспотом

1. Якщо начальник добре знає свою справу, необхідно частіше ставити питання, показувати свою зацікавленість. Головне, постаратися вибирати для цього правильні моменти.

2. Два напрямки не залишать керівника байдужим — це ідеї про те, як краще, швидше, якісніше зробити певний обсяг роботи, і пропозиції, в чому можна проявити економію.

3. Якщо настав день, коли начальник жадає влаштувати розбір польотів, і у нього є причини для цього, необхідно з'явитися на цю зустріч і не відхилятися від такої лінії поведінки: погодитися з усіма претензіями і пообіцяти все виправити. Дуже важливо, в кінці бесіди, задати недурне і доречне питання, або попросити поради. Це допоможе повернутися до рівноправного спілкування.

Якщо ніякі зусилля по налагодженню відносин з начальством не приносять потрібного результату, то необхідно шукати інші шляхи розв'язання цих проблем. Можна, наприклад, поміняти місце роботи, або професію. Ніколи не пізно почати щось заново.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *