Заборонені теми для розмови на роботі

Розмови з колегами та партнерами — чудовий спосіб познайомитися ближче та налагодити стосунки, які можуть послужити вам гарною службою як у професійному, так і в особистому плані. Однак, існують теми, яких не варто стосуватися при спілкуванні, якщо не хочете ускладнень і шкоди для своєї репутації, інформує Ukr.Media.

Загальновідомі заборонені теми

Політика. Експерти з етикету давно радять не обговорювати політику на роботі чи громадських заходах, і на це є вагомі причини: політичні уподобання можуть викликати серйозні тертя навіть серед близьких людей. Тримайте свою думку про політичних кандидатів, партії та події при собі.

Релігія. Релігійні переконання людей дуже особисті і можуть включати сильні культурні чи сімейні уподобання. Уникайте розмов про релігію і не робіть нічого, що може бути сприйнято як прозелітизм (спроба завербувати у свою віру).

Міжособові відносини

Ваше ставлення до колег, начальників або бізнес-партнерів. Нам не завжди подобаються люди, із якими доводиться працювати. Однак неприязнь до людини іноді призводить до того, що ви ділитеся своєю думкою про когось з іншими. Говорячи "Він дурний, мені цікаво, як він досі тут працює" або "Ця компанія відстій, я не можу дочекатися, щоб розірвати з ними договір", ви можете зіпсувати відносини, що негативно позначиться на робочому кліматі та продуктивності. Крім того, такі висловлювання можуть вплинути на вашу кар'єру та навіть стати приводом для зміни умов співпраці.

Робочі проблеми. Якщо у вас є проблеми з вищим керівництвом, колегами чи партнерами, не висловлюйте своє розчарування відкрито. Якщо проблема незначна, доречно поговорити з психотерапевтом, чоловіком чи надійним другом, який не пов'язаний із вашою роботою.

Ваше бажання змінити роботу, партнера з бізнесу. Не розповідайте нікому про свої плани, вони стануть відомі начальству. Однак, якщо ви маєте намір взяти на себе більше відповідальності і хочете побудувати новий бізнес або кар'єру, вашому керівнику (бізнес-партнеру) обов'язково потрібно знати про це. Тільки не кажіть забагато, доки не будете повністю готові до змін.

Фінанси

Фінансові проблеми не можна обговорювати з двох причин. По-перше, ваші колеги можуть подумати, що ви кажете про них, щоб попросити позику, підвищення зарплати або зміну умов договору. Друга проблема, справедливо це чи ні, у тому, що багато хто негативно оцінює людей, які мають фінансові проблеми, включаючи керівництво вашої компанії та нинішніх співробітників.

Дорогі покупки. Не розповідайте на роботі про дорогі відпустки або нещодавню покупку висококласної електроніки. Згадка про великі витрати може викликати невдоволення менш забезпечених колег по офісу, а також зробити вас вразливими для крадіжки. Зведіть до мінімуму згадку про свій спосіб життя та майно, щоб забезпечити собі безпеку та зберегти відносини на робочому місці.

Про особисте

Сімейні проблеми. Не розповідайте колегам про домашні проблеми — співробітники можуть доповісти керівництву, що сімейні складнощі погано позначаться на вашій роботі. Деякі люди розцінюють обговорення сімейних проблем із третіми особами як зраду. Це може стати приводом для сварок та серйозних розбіжностей у сім'ї.

Проблеми зі здоров'ям. Говорити про здоровий спосіб життя, фітнес і дієти — це нормально, але ситуація кардинально змінюється, коли справа стосується обговорення питань здоров'я. Якщо ви маєте проблеми зі здоров'ям, не розповідайте про них на робочому місці. Ви можете просто згадати, що збираєтеся піти до лікаря, або взагалі уникнути цієї розмови. Якщо вам потрібна відпустка через хворобу, попросіть її. Проте навіть у цьому випадку вам не потрібно надмірної деталізації.

Спірні хобі та заняття. Деякі захоплення краще тримати у секреті. Наприклад, участь у небезпечних чи спірних заходах, таких як стрибки з парашутом, полювання, а також активна участь у громадській чи політичній діяльності. Це може викликати у ваших колег заздрість чи осуд.

Практика виховання дітей. У кожного свої уявлення про виховання дітей, багато з яких вони успадкували від батьків, бабусь та дідусів. Суперечки щодо заохочень і покарань у вихованні ніколи не будуть вирішені принаймні на робочому місці, тому обмежте обговорення виховання дітей шкільними рекомендаціями та розповідями про їхні спортивні чи академічні досягнення.

Інтимне життя. Це одна із головних заборонених тем для розмов з колегами. Не ставте людей у незручне становище і захистіть себе від пліток.

Заборонені фрази, які потрібно перестати вимовляти прямо зараз

Як і у бізнесі, на робочому місці кожне слово має значення. Навіть якщо ви уникаєте делікатних тем і необґрунтованих думок, ви, ймовірно, все одно вимовляєте фрази, які можуть вплинути на ваш професійний імідж.

"Мені за це не платять" або "Це не моя відповідальність". Припустимо, хтось із членів команди або навіть начальник просить допомогти із завданням, хоча ви вже й так по вуха у роботі. Сказавши «Мені за це не платять», ви повідомляєте про небажання робити свій внесок у спільну мету. Якщо ви не можете чимось допомогти, спробуйте передати це інакше, скажіть: «Я можу допомогти вам у цьому, але тоді терміновий проєкт, який потрібен сьогодні о 17:00, я закінчу лише завтра».

«Я нічого не можу з цим вдіяти». Навіть якщо вам потрібно повідомити начальника чи партнера про невиконання поставленого завдання, не показуйте своє негативне ставлення. Натомість краще скажіть: «Давайте обговоримо, що можна зробити в цих обставинах?».

«Я думаю…» або «Можливо, вихід…». Керівнику або партнерам потрібні чіткі результати, як і вашій команді, яка працює над проєктом разом із вами. Використовуючи такі «слабкі» слова, ви демонструєте невпевненість і знецінюєте свій внесок у результат. Особливо небезпечними є такі заяви для тих, хто працює з клієнтами. Відкиньте сумніви і скажіть щось на кшталт «На підставі фінансової звітності я впевнений, що…» або «Я вважаю, що наш продукт буде…».

«Я не знаю». Коли начальник або партнер просять у вас поради та отримують таку відповідь, будьте готові до того, що одного разу вони засумніваються у вашому професіоналізмі. Звичайно, вам не потрібно знати, що вони можуть запитати. Однак, ви завжди можете запропонувати обговорити ситуацію ще раз або перевірити, як інша компанія діяла в аналогічній ситуації. Іншими словами, пропонуйте рішення, а не кажіть «ні».

«Це не справедливо». Не скаржтеся і не розповсюджуйте чутки, якщо вас обійшли по службі. Якщо ви впевнені, наприклад, що ваш внесок у проєкт було проігноровано, покажіть факти своєму босу або вищому керівництву.

Підказки для ведення комфортної розмови

Що робити, якщо вам важко зав'язати розмову з колегами чи партнерами через невпевненість у собі:

Спостерігайте. Зовнішній вигляд людини, спосіб самовираження та мова тіла — це фактори, що підкажуть теми для розмови.

Слухайте. Здатність слухати і чути — найважливіша в особистих та професійних стосунках. Вона розвиває взаєморозуміння, допомагає краще пізнати людину та вибрати теми для розмови.

Довіряйте одне одному. Під час розмови важливо залишити осторонь страх засудження, щоб не обмежувати себе у відстоюванні своїх поглядів на те чи інше питання.

Ставте відкриті питання. Це потрібно, щоб краще пізнати своїх колег.

Говоріть про співрозмовника, питайте його — люди люблять говорити про себе.

Найкращі теми для розмови

Погода завжди буде важливим предметом для розмови.

Їжа: розкажіть про останній ресторан, який ви відвідали.

Поточні події: Згадайте актуальні теми, можливо, пов'язані з роботою або навчанням для створення колективної розмови.

Культура: розкажіть колегам про вчорашні телешоу, фільми, серіали, книги, виставки або шоу, які вам сподобалися.

Спорт: обговорюємо футбол або заняття пілатесом, піші або велосипедні прогулянки, які були напередодні.

Подорожі: розкажіть кумедний випадок, що трапився з вами або з кимось іншим у відпустці.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *