Молодь перестала купувати житло

Майже половина молодих українців (45%) не хоче купувати власне житло та воліє жити в орендованих квартирах. При цьому серед тих, хто винаймає житло, 37% становлять люди віком до 35 років. Фахівці пояснюють таку тенденцію з невизначеністю майбутнього, почуттям нестабільності й страхом втратити майно, що загалом пов’язано з війною.

0081_1172451_w_800.jpg (55.02 Kb)

Про це розповіли на великому профільному маркетплейсі. Експерти досліджували вік українців, які найчастіше шукають нерухомість для оренди. Серед лідерів виявилися вікові категорії:

18-24 – 17%;
25-35 років – 20%;
35-44 років – 27%.
«Попит на оренду формують українці молодого та середнього віку. Аналіз користувачів за віком по областях показує, що аудиторія у віці 25-34 років становить середню частку всіх претендентів на оренду… Цікаво, що у Львівській та Івано-Франківській областях найбільша кількість молоді 25-34 років», – йдеться у результатах дослідження.

Незважаючи на те, що 55% опитаних зазначили, що хотіли б купити власне житло з необхідністю робити ремонт, 45% респондентів усе ж таки вказали, що хочуть жити в орендованій квартирі мрії вже зараз. Так, вони планують менше економити, але жити в кращих умовах. При цьому 36% опитаних бачать перспективи в зміні місця проживання.

«Оренда дозволяє не прив’язуватися до конкретного міста і залишити його чи навіть країну в разі підвищеної небезпеки. Це біль і страх повторної втрати у тих людей, чиє житло було пошкоджене чи зруйноване внаслідок військової агресії», – розповіла психологиня Олена Гукович.

Так, найбільше зростання оренди зафіксовано саме після початку повномасштабного вторгнення РФ до України у 2022 році. Дослідження показало, що у п’яти найбільших областях та містах України пропозиція оренди житла продовжує зростати.

«У Київській області без урахування Києва у 2024 році на початок 2023 року кількість пропозицій оренди збільшилася на 38%. А у столиці – на 36%. В Одесі та Дніпрі кількість оренди збільшилася на 12%. У Львівській та Одеській області – на 16%», – зазначають автори дослідження.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *