9 причин, через які підприємцям варто почати займатися йогою

Останнє дослідження американських учених показало, що щоденні заняття йогою на робочому місці допомагають впоратися зі стресом, фізичними проблемами і раптовими змінами настрою. Одним із позитивних моментів дослідження стало те, що у жодного з учасників не було зафіксовано негативних симптомів або почуття погіршення режиму, інформує Ukr.Media.

Вам потрібно більше доказів? Кожен підприємець, незалежно від розмірів бізнесу, повинен практикувати техніку релаксації, щоб зняти стрес, негативні емоції. Якщо ви — бізнесмен, що читає це, настав час братися за справу.

Ось 9 причин, через які вам дійсно потрібні йога і медитація.

Управління стресом

Робота рівнозначна стресу, і ви не можете не звернути увагу на цей факт. Також у вас немає шансу втекти з роботи або повністю уникнути її. Отже, ви будете продовжувати жити апатичним життям? Ні! Додайте хоча б трохи йоги і медитації у свій розклад. Дослідження доводять, що східні практики надають заспокійливу дію на мозок і покращують роботу кишківника.

Зв'язок шлунку і мозку більше не є секретним фактом, тому важливо підтримувати між ними здорову рівновагу. Коли ця вісь збалансована, коливання настрою зникають, а рівень стресу знижується. Ви помітите значні зміни у мисленні.

Гормони щастя

Флора кишківника людини відповідальна за вивільнення нейромедіаторів, таких як дофамін, серотонін, ендорфін тощо. Коли на шляху до мозку виникає блокування, що перешкоджає нормальному потоку цих речовин, формуються симптоми депресії, тривоги та паніки. Крім здорового харчування, йога і медитація також можуть допомогти у полегшенні багатьох хворобливих симптомів, а іноді й в усуненні їх причин.

Життя підприємця може бути метушливим і напруженим. Але, як і будь-яка звичайна людина, ви повинні відчувати себе здоровим та щасливим. Додайте щонайменше 30 хвилин занять йогою або медитації у свій режим, щоб випробувати це блаженство.

Управління гнівом

Зазвичай люди відчувають себе невдоволеними або розчарованими у складному робочому середовищі. Як бос ви можете не любити когось на роботі, бути незадоволеним продуктивністю або просто відчувати гнів через численні проблеми. Пам'ятайте, що злість — найбільший ворог людини, і його пастка здатна знищити ваш бізнес у найкоротші терміни.

Цікаво, як східні практики можуть допомогти у цьому питанні? Якщо ви відчуваєте злість або стрес, роздратування або просто нетерпіння, йога і медитація — це один із найпростіших інструментів для природного виправлення ситуації. Наукове дослідження охоплювало програму для молоді. Воно також охоплювало людей, що працюють у напруженому середовищі. Після закінчення експерименту учасники повідомили, що у них менше фізичної агресії, не так багато психологічних проблем і більше щастя.

Мета-когнітивна обробка

Що це таке? Це не що інше, як сукупність моделей людської поведінки, яка включає планування, моніторинг та оцінку особистості, ситуації (або і того, і іншого). Мистецтво медитації або йога (або обидва разом) може допомогти людині ефективно управляти процесом когнітивної обробки.

Дослідження на цю тему виявило багато важливих моментів, які можуть бути корисні для широких мас: медитація допомагає при симптомах депресії. Так, ви можете бути успішним підприємцем і водночас страждати від неї. Зниження стресу, пов'язаного з розладами настрою, допомога в роботі з тригерами, пов'язаними з проявами агресії та гніву — за все це відповідальна медитація.

Емоційне зцілення

Кожен з нас хоча б один раз переживає емоційне потрясіння. Підприємці вразливі та більш сприйнятливі до життєвих змін, таких як невдалі починання, злети та падіння в особистих відносинах, нестача часу для сім'ї, неправильно підібрані члени команди та погане харчування (так, дієта також регулює ваші емоції).

Розглядаючи ці приклади, є сенс включити якусь техніку релаксації для боротьби з наслідками негативних ситуацій. Йога і медитація можуть допомогти вам боротися з невдачами, протистояти страху, навчать найкращим чином виражати свої емоції (або думку). Пам'ятайте, що саме зв'язок між розумом, тілом і духом має значення для щасливого життя.

Ожиріння

Чи знаєте ви причину, яка стоїть за більшістю випадків серцевих захворювань і діабету? Так, це поклади жиру — результат неправильного раціону і малорухливого способу життя.

Харчування з високим вмістом цукру і життя у стресі можуть стати руйнівним поєднанням, що робить фатальний вплив на ваше здоров'я. Якщо у вас бракує часу для тренувань або будь-яких інших вправ, то ви можете звернутися до медитації або хоча б просто повторювати "Ом" із закритими очима протягом 15 хвилин. Крім того, рекомендується спробувати деякі легкі та розслаблюючі пози йоги, спрямовані на область живота, які допомагають і у детоксикації.

Система переконань

Йога відновлює вашу систему переконань або, принаймні, допомагає в цьому. Чому це так важливо для успіху підприємництва? Уявіть собі управління імперією або навіть невеликим бізнесом без моралі та міцних підвалин. Чи зможете ви підтримувати без духовного зв'язку справу всього життя на належному рівні? Звичайно, ні.

Ваша духовність допоможе підтримувати правильний зв'язок у системі "розум-тіло-дух" для більш спокійного настрою, вилікує емоційні проблеми й тим самим допоможе відновитися після будь-якої моральної травми. Якщо залишити проблему невирішеною, ваші негативні емоції можуть вплинути на систему переконань і зробити вас вразливими до змін, неправильних рішень і, зрештою, до жахливої, руйнівної операції.

Его і почуття невігластва

Его — ваш найбільший ворог, але це чиста форма емоцій. Чому чиста? Просто тому, що вона пов'язана з вашим невіглаством, ревнощами, сумом чи навіть екстравагантністю. Усі ці емоції значною мірою є притаманними більшості з нас. Вони виступають провісниками руйнівної егостатистичної моделі поведінки. Для бізнесмена его може бути отрутою, яка поступово поглине спокій, добрі відносини з партнерами та командою.

Йога і медитація допоможуть знайти слабкі місця у ваших схемах роботи та навіть у реальних відносинах. Наприклад, медитація активізує частину центральної нервової системи, відповідальну за щастя, і допомагає вам з легкістю та терпінням справлятися з важкою ситуацією.

Стан прокрастинації

Якщо ви знаходитесь у напруженому стані або в робочому режимі 24 години на добу 7 днів на тиждень, то просто не зможете усвідомити важливість того, що іноді потрібно розслабитися. Такі асани, як "Дитяча Поза", "Баласана", "Савасана", вчать тому, як важливо відпускати проблеми, жити у дану мить, розслаблятися, поки у вас є час, і підтримувати правильний режим сну.

Не обов'язково бути досвідченим йогом, щоб практикувати ці пози. Все, що вам потрібно зробити, — це виділити кілька хвилин на день на відпочинок або просто лежати на дивані, нічого не роблячи, нічого не відчуваючи.

Підприємцям-початківцям і досвідченим бізнесменам дуже важливо усвідомити необхідність насолоджуватися моментом. Розслаблення і відпочинок допоможуть взятися за справи з ясними думками.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *