Манікюрниця розповіла, чи можна манікюром на дому заробити хороші гроші, та які плюси та мінуси цієї професії

В інтернеті можна побачити багато «мемів» про те, що майстри манікюру — це мільйонери, які можуть спокійно купити собі квартиру за один рік роботи або оплатити собі відпочинок на Мальдівах. З боку здається, що майстер манікюру можуть дійсно багато заробити, адже практично кожна дівчина вважає своїм обов'язком раз у 2-3 тижні оновити колір нігтів. Насправді ж все не так просто, інформує Ukr.Media.

Анастасії 28 років, живе вона в Білорусі, і вже майже 9 років свого життя займається манікюром і педикюром на дому. Дівчина розповіла про плюси та мінуси цієї професії.

Доброго Дня, Анастасія! Розкажіть про себе, як ви прийшли в цю професію?

Зараз мені 28 років, у мене взагалі-то є дві освіти, але я вже майже 9 років займаюся манікюром на дому. За першою освітою я перекладач. Вивчала дві досить рідкісні для Білорусі мови — італійську та німецьку. У Гомелі я роботи не знайшла. Працювала певний час на підприємстві, але робота мала тимчасовий характер, тому що іноземці в наше місто приїжджали рідко. Можна було пошукати роботу в Мінську, але я не хотіла кидати родичів.

Потім працювала у школі, в селі в Гомельському районі. Витрачала на дорогу до школи багато часу — годину туди й годину назад. Причина звільнення — маленька зарплата, на яку було складно вижити. За другою освітою я інженер, але жодного дня за цією професією не працювала. Коли отримала диплом про вищу освіту, у мене вже була велика база клієнтів і стабільний дохід. Шукати роботу на заводі навіть не думала.

Я почала робити манікюр випадково. Одного разу я попросила свою подругу зробити мені манікюр, на що вона відповіла: «Купи собі гель-лаки та роби сама». Я купила і почала робити. Закінчила курси. Першими клієнтами, зрозуміло, були подруги.

Які потрібні вкладення, щоб почати займатися манікюром?

Чесно скажу, що коштів потрібно чимало. Якщо закупити повний комплект для роботи, то на це піде 2500-3000 доларів (60-80 тис. гривень). Зрозуміло, найчастіше майстри купують все поступово, але врешті-решт будь-який майстер прийде до цієї суми.

Виключити щось зі списку неможливо, адже майстру потрібно величезна кількість обладнання. В першу чергу, треба купити 3-4 панелі гель-лаків, наклейки, стрази, фрези, пилки, пензлики, витяжку, дезінфектори, насадки, ріжучі інструменти, бази під лаки та інше.

Дві мої професійні лампи коштують 70 доларів (1800 гривень) кожна. Витратний матеріал також дуже дорогий і його потрібно постійно докуповувати. Крім того, дуже важливо купити дезінфікуючі прилади та фрези. Вони теж коштують недешево. Якщо ви будете працювати на дешевих китайських матеріалах, клієнт більше ніж 1 раз до вас не прийде.

Всі переконані, що майстри манікюру дуже забезпечені люди. Чи Правда, що в цій сфері можна заробити хороші гроші?

Можливо, для мого міста мій дохід вважається хорошим, але ці гроші отримують і представники інших професій. Порахуймо так: в середньому майстер манікюру приймає 4 людини на день. Для цього потрібно працювати цілий день, як кажуть, не піднімаючи голови. Візьмемо середній цінник по місту — 30 рублів (350 гривень) за манікюр і покриття нігтів гель-лаком. Разом — 120 рублів (1400 гривень) в день. Якщо працювати 5 днів на тиждень, то можна заробити 2400 рублів (28 тис. гривень).

Потрібно враховувати, що хтось із клієнтів не обов'язково прийде і заробіток зменшиться. З цієї суми можна сміливо відняти щонайменше 30% на закупівлю матеріалу. В результаті ми отримуємо вже 1680 рублів (20 тис. гривень). Ще 200 рублів (250 гривень) піде на податки. Разом 1480 рублів (17,5 тис. гривень) «чистими». Думайте самі, чи багато це чи мало за таку роботу.

Варто пам'ятати, що таку суму ви отримаєте тільки при повному запису і щоденному 8-годинному робочому дні та тільки за умови, що ви працюєте вдома на себе і нікому не повинні платити за оренду приміщення. По секрету скажу, що багато майстрів в Гомелі більше ніж 1000 рублів (12 тис. гривень) не заробляють — велика конкуренція, клієнтів приходить мало не кожен день.

Виходить, що людина може витратити 2-3 тисячі доларів на закупівлю обладнання, а клієнти не прийдуть?

Найчастіше так і виходить. Особливо у тих, хто починає зараз. У моєї знайомої так і вийшло, навчилася, все купила, а ніхто не прийшов. Щоб «розкрутитися» потрібний час. До незнайомого майстра зараз ніхто не піде. Як правило, зараз у кожної дівчини вже є «свій» майстер, до якого вона ходить роками.

А скільки часу вам знадобилося, щоб напрацювати базу клієнтів?

Більш-менш міцна база постійних клієнтів у мене утворилася через 4 роки роботи. Це люди, які ходять до мене вже роками.

Виходить, що вкладення потрібні чималі, а дуже великих грошей дійсно не заробиш?

Ну, якщо ви дуже популярний майстер з високим цінником в 40-50 рублів (450-600 гривень) і готові приймати по 5-7 осіб у день, то можна заробити великі гроші. А ще хвору спину.

А які ще мінуси є в цій професії, окрім хворої спини?

Мені вистачає проблем зі спиною. Щомісяця витрачаю частину зароблених коштів на масажі та уколи. Робота сидяча, кожен день по багато годин. Зрозуміло, «заробила» собі хвору спини. Ще деякі майстри стикаються з алергією на матеріали. До речі, ще ця робота дуже шкідлива для легких, адже ми працюємо з хімією. Лікарі кажуть, що на флюорографії мої легені вже відрізняються від легких здорової людини. Зараз я працюю у двох масках.

А що щодо витрат?

Щомісяця я витрачаю щонайменше 30% доходів на закупівлю матеріалу. Якщо вчасно щось не купиш, то не зможеш виконати чиєсь бажання. Крім того, кожен місяць я плачу податки в розмірі $100 (2500 гривень). Якщо хтось думає, що буде вдома працювати неофіційно і про це ніхто не дізнається, то помиляється. Особисто мене податкова «спалила» вже на другий місяць роботи.

Якщо повернути час назад, чи стали б ви займатися манікюром або шукали б себе в іншій сфері?

Однозначно не стала б. Просто не уявляю, як би я зараз шукала клієнтів. Для нового майстра зараз, напевно, єдиний варіант — це піти працювати в салон, але там великий зарплати точно не буде.

Значить, пішли б за освітою?

Однозначно теж ні. Працювала б на себе у сфері послуг, тільки вибрала б іншу діяльність. Приміром, зараз популярна послуга татуажу брів і губ. Вивчилася на іншу справу, де не така велика конкуренція, як у сфері манікюру.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *