Прості способи, як можна швидко привчити себе не витрачати гроші, а роздати всі борги та навіть залишитися в плюсі

Розповідаємо, як можна швидко і просто привчити себе не витрачати гроші, а роздати всі борги та навіть залишитися в плюсі! Впевнені, що ці актуальні поради допоможуть вам накопичити на мрію і забути про те, що таке жити в борг, інформує Ukr.Media.

Почніть з малого

Розберіть свої шафи та знайдіть речі, які в ідеальному стані (або навіть нові), але з якихось причин вам не підійшли, і тому просто займають місце на полицях. Створіть оголошення на одному з сайтів купівлі-продажу і виставите все, від чого готові позбутися. Можна до цього процесу підключити соцмережі, і тоді реалізація ваших товарів пройде набагато швидше. Таким чином ви зможете звільнитися від предметів, які вам більше не потрібні, і заробити хоч не великі, але все ж гроші.

Перетворіть хобі в підробіток

Подумайте, чим би ви ще могли зайнятися, щоб це перетворилося для вас в додаткове джерело доходу? Можливо, ви чудово пишете і могли б працювати копірайтером або навіть стати позаштатним автором в якомусь ЗМІ. Якщо ж у вас краще виходить управлятися з соцмережами та ви знаєте, як заманити аудиторію, тоді вам варто спробувати свої сили в якості SMM-менеджера. А це, до речі, досить непогано оплачується!

Позбавтеся від кредитів і кредитних карт

Зрозуміло, що багато хто лише приречено зітхнуть, мовляв, ця «місія нездійсненна», проте, за запевненнями фінансистів, немає нічого неможливого! Для початку складіть список своїх боргів, щоб точно розуміти, про яку суму йдеться. Потім зверніть увагу на ті пункти вашого списку, де вказано найменший борг (він повинен бути в пріоритеті). Почніть закривати з менших і поступово переходите до великих платежів, так у вас не будуть щомісяця йти гроші на оплату відсотків та інших витрат за кредитом.

Відкрийте окремий рахунок для щомісячних накопичень

Уявіть, що раптом в один момент ви залишилися без роботи? Або, скажемо, комусь із близьких терміново знадобилася ваша допомога, а у вас, на жаль, немає ніякої подушки безпеки. Тому відкрити окремий рахунок, куди ви зможете кожен місяць переправляти необтяжливу для вас суму. Повірте, що через якийсь час це увійде у звичку, і ви здивуєтеся, наскільки просто накопичити значну суму грошей. Набагато простіше, ніж просити в борг у друзів або відправлятися за черговим кредитом.

Задайтеся метою накопичити на мрію або повністю закрити іпотеку

Якщо ви поставите перед собою якусь певну мету, то вам набагато простіше буде відмовитися від звички смітити грошима. По-перше, ви будете розуміти, для чого ви збираєте, а по-друге, вам стане ясно, яка сума у вас вже є на руках і скільки вам ще бракує для досягнення заповітної мети. Наприклад, у вас є іпотека, яку ви мрієте закрити якомога швидше. Тому замість того, щоб витрачати гроші на чергові дрібнички, краще вносите платежі великими частинами, тоді вам можна буде або зменшити відсотки (що теж позитивно позначиться на вашому бюджеті) або скоротити кількість виплат.

Задумайтеся про майбутнє своїх дітей

Або, якщо у вас немає спадкоємців, то подумайте про своє майбутнє. Наприклад, інвестуйте близько 15% ваших доходів у цінні папери, нерухомість або просто у вашу майбутню пенсію, щоб ні в чому собі не відмовляти в старості. Якщо ж у вас вже є діти, тоді як можна раніше починайте відкладати на їх освіту і розвиток.

Навчіться відпочивати та насолоджуватися життям

Це тільки здається, що чим більше працюєш, тим, відповідно, маєш більше грошей і менше боргів. Але насправді це лише частина правди. Безумовно, якщо ви звикли проводити дні на дивані перед телевізором, то ні про який фінансовий добробут і мови бути не може. З іншого боку, буває так, що ви працюєте на знос, без вихідних і відпустки, хапаючись за будь-яку можливість, але при цьому особливих грошей як не було, так і немає. Лише додається головний біль і різні нездужання. Тому фінансисти радять не впадати в крайнощі та чергувати роботу з активним відпочинком. Так ви зможете перезавантажитися і, можливо, зрозумієте, що вам варто змінити сферу діяльності, щоб отримувати більше грошей.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *