В Україні різко подешевшала молода картопля

Пропозиція ранньої картоплі в Україні продовжує збільшуватися, навіть на ринку Західних регіонів, де йдуть дощі, інформує Ukr.Media.

"Вітчизняна картопля сьогодні коштує від 9 грн/кг до 17 грн/кг (0,31-0,58 EUR/кг), залежно від калібру бульб. Така ціна є мінімум на 30% нижче цін попереднього року і на 15% нижче цін наприкінці травня 2017 року", — йдеться у повідомленні.

Імпортна картопля представлена продукцією виробників Азербайджану та Франції за ціною від 10 грн/кг до 20 грн/кг (0,34-0,68 EUR/кг), найдешевшою є азербайджанська картопля.

Продавці відзначили, що в другій половині травня попит майже повністю змістився у сторону вітчизняної продукції, тому обсяги імпорту скорочуються.

У профільному інфоцентрі зазначили, що на цьому тижні ціни на "ранню" і "стару" картоплю майже зрівнялися. Через падіння врожайності і скорочення виробничих площ, ціни на картоплю урожаю 2018 року навесні 2019 року досягли безпрецедентно високих показників. Сьогодні "стара" картопля коштує 8-9 грн/кг (0,27-0,31 ЄВРО/кг), рік тому вона була в 2 рази дешевше.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *