В Україні відроджується видобуток солі

По видобутку солі Україна знаходиться на 17-му місці у світі з 110 країн. 95% валового обсягу солі витягується з Артемівського родовища кам'яної солі, яке розробляється з 1879 року. У Донецькій області є ще одне родовище зі значними сольовими запасами — Слов'янське. Несприятлива економічна ситуація, що склалася в 2014-2015 роках, негативно позначилася і на обсягах солевидобутку. У 2014 році вона впала на 21,1% порівняно з попереднім періодом, а в 2015-му падіння ще більш прискорилося і склало 30,2%.

Головними причинами занепаду є: втрата виробничих потужностей на підконтрольних територіях, часткова втрата російського ринку збуту і скорочення внутрішньо споживання. Ці фактори наклалися на проблеми найбільш солевидобувних підприємств, інформує Ukr.Media.

Так, ДП «Артемсіль», що має потужності для щорічного видобутку 7 мільйонів тонн солі, в 2013 році видало всього 3,5 мільйонів тонн, а в 2016 році більш ніж в 2 рази менше — 1,6 мільйонів тонн. Позначилися та близькість до району бойових дій, і зростання тарифів на залізничні перевезення, і дефіцит вагонів, і зловживання керівництва компанії.

Незважаючи на негаразди, галузь все ж таки знаходить у собі сили для відродження. У 2017 році було зафіксовано зростання виробництва порівняно з 2016-му з 1,78 мільйонів тонн до 1,81 мільйонів тонн. Ємність внутрішнього ринку при цьому зріс на 8,5%. У першому кварталі 2018 року спостерігалося подальше нарощування виробництва порівняно з аналогічним періодом минулого року, при цьому зростали як експорт, так і ємність ринку, а обсяг імпорту, навпаки, зменшився. Таки чином, вітчизняні виробники в 2017 році забезпечили 99,9% українського споживання солі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *