Як жителі Утрехта отримали шанс на своє перше житло завдяки забороні на купівлю інвест-житла

Заборона на купівлю
інвест-житла у місті Утрехт

Близько двох років у нідерландському місті Утрехт ухвалили місцевий закон, який заборонив купувати друге житло, якщо власники не могли підтвердити свій намір проживати в ньому. Завдяки цьому кількість людей, що купили своє перше житло, зросла, розповідає The Mayor.

Метою такого рішення було зменшити кількість порожніх квартир та помешкань для здачі в оренду, та збільшити шанси молоді купити своє перше житло. Нещодавно мер Утрехта Шерон Дейксма прозвітував, що закон мав позитивний вплив на ринок нерухомості у місті.

Історичну будівлю вагою 220 тонн перенесли за допомогою 700 кусків мила

Обмеження поширюється на купівлю другого житла вартістю до 587 тисяч євро. Інвесторів намагались витіснити саме з ринку нижчої цінової категорії, яка має найбільший попит серед молодих осіб та сімей. За останні два роки житлова нерухомість Утрехта була придбана потенційними мешканцями у 78% випадків, тоді як інвесторам вдалось купити лише 11% помешкань.

Порівняно з 2018-2021 роками, частка нерухомості, купленої для здачі в оренду, цього року знизилася з 13% до 2%. Покупці нерухомості, що купили власне житло вперше, в останньому півріччі 2021 складали 46%, а за останні шість місяців цього року їх частка зросла до 53%.

Місцева влада має намір збільшити ліміт вартості нерухомості до 716 тисяч євро, що потенційно захистить аж до 80% місцевих помешкань від купівлі у якості лише інвестиції, а не місця для постійного проживання.


Цікаво про будівництво і ремонти:
 Теплотехнічний калькулятор допомагає розрахувати оптимальну товщину теплоізоляції будинку


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *