Де в Україні прогнозують значні зміни у вартості нерухомості

В Україні в 2024 році, ймовірно, зростатимуть ціни на нерухомість у деяких областях, зокрема, на Київщині. Це пов’язано з тим, що столиця привертає внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і тих, хто повертається з-за кордону.

1913_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

Такий прогноз озвучила Вікторія Берещак, експертка ринку нерухомості, в коментарі Pro Гроші. «Люди продумують варіанти купівлі нерухомості, тим паче, що програма «єОселя» набирає обертів. Також, у листопаді 2023 року стартувала видача сертифікатів за зруйноване житло, тому потенційно Київ та Київський регіон може акумулювати на себе левову частку цього попиту, це сприятиме зростанню обсягів продажу і, відповідно, це стимулюватиме зростання цін», – розповіла вона.

Також вартість квартир може зростати у разі, якщо девелопери будуть нарощувати динаміку будівництва. Проте експертка зазначила, що ціни будуть вищими за середньозважені по ринку.

«Якщо говорити з обережністю про середньозважені показники, можна припустити, що протягом першого півріччя 2024 року очікується навіть до 15% зростання в гривні. При цьому, такі ліквідні формати з високим рівнем будівельної активності можуть додатково приносити від 5-7%, враховуючи їхні якісні характеристики та особливості на ринковому майданчику», – додала фахівчиня.

За словами Берещак, особливо помітні зміни у вартості нерухомості відбудуться в Ужгороді, у Львівській та Івано-Франківській області. Це такі хаби, міста, які тримають лідерство впевнено, і які ще можуть та мають потенціал до зростання об’єктів будівництва.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *