В Україні стрімко пішла вгору вартість оренди житла

Зростання цін на житло на первинному ринку України у другому півріччі зупинилося, на вторинному — уповільнилося, а вартість оренди пішла вгору.

8902_97405a8a9f65f0fc972d9b9e09be15da_orig.jpg (41.69 Kb)

Про це йдеться у новому звіті Національного банку про фінансову стабільність, повідомили Liga.net.

«Із початку 2023 року темпи зростання цін на житло на первинному ринку сповільнювалися, а у другому півріччі вартість житла майже не змінювалася. Слабке зростання цін продовжується лише у західних регіонах. Ринок скоригував очікування продавців», — повідомив Нацбанк.

Низький попит та висока собівартість житла погіршують фінансовий стан девелоперів, нових проєктів мало, тому поповнення житлового фонду надалі сповільнюватиметься.

Ситуацію може змінити новий закон про гарантування речових прав на майбутню нерухомість, але його ще треба перевірити на практиці.

Крім того, меморандум з Міжнародним валютним фондом передбачає покращення інфраструктури іпотечного ринку: приведення законодавства з оцінки майна до європейських стандартів; запровадження загальнодоступної бази даних цін угод з нерухомістю та індексів цін на житлову та комерційну нерухомість.

Відповідно до даних Rieltor у листопаді усереднена ціна в оголошеннях, квартири за якими були продані, більш ніж на 40% нижча, ніж в оголошеннях за всіма об’єктами.

Загалом покупці надають перевагу дешевшому житлу.

Подорожчання оренди у другому півріччі пов’язано зі зростанням бізнес-активності. «Працівники повертаються до великих міст, тож зростає попит на оренду», — пояснив Нацбанк.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *