Ці 6 професій стануть непотрібними вже через 10 років

Технологічний прогрес, розвиток робототехніки і перехід на віддалену роботу — за останні роки світ сильно змінився. І це не могло не позначитися на деяких людях, які в найближчому майбутньому можуть втратити роботу. Ми вивчили статистику, думки експертів, аналітиків і склали список професій, які знаходяться під загрозою зникнення вже через 10-15 років, інформує Ukr.Media.

Продавець-касир

Уже зараз в більшості магазинів можна побачити каси самообслуговування, хоча ще недавно це було чимось із розряду фантастики. Люди намагаються йти в ногу з часом, і тепер навіть деякі пенсіонери вміло оплачують покупки через термінал.

Через ситуацію, що складається, професія продавця-касира може зникнути в найближчі кілька років. Тим більше в теперішній час багатьом людям довелося освоювати онлайн-шопінг і замовлення продуктів додому. Так, середній чек на доставлення продуктів і готової їжі збільшився в 3,4 рази! А це ще раз вказує на те, що продавці стають все менш потрібними.

Працівник фастфуду

Поки що важко уявити, що ніхто не запропонує вам соус на вибір або пиріжок на десерт на додаток до основної страви. Але вже зараз у багатьох точках фастфуду нам надається вибір: зробити замовлення через касу або самостійно через термінал. Там все те ж меню, тільки з докладним описом, ціною і без спокуси взяти щось зайве.

Але торкнутися така заміна може не лише продавців. За даними The Guardian, у найближчому майбутньому з імовірністю 81% професія кухарів в точках швидкого харчування також може зникнути. Пояснюється це тим, що така робота — рутинна, що вимагає одних і тих же дій. Так, наприклад, у Каліфорнії в мережі ресторанів CaliBurger бургери готує не спеціально навчена людина, а робот Flippy.

Турагент

Туризм зараз страждає найбільше. Через це професія турагента знаходяться на межі вимирання. Це підтверджує глава туристичної компанії TBS Group Рашад Мамедов. За його прогнозами, "з ринку піде близько 30-50% турагентств".

До того ж багато людей все частіше вибирають онлайн-сервіси, де з легкістю можна підібрати тур, дізнатися все про переваги і недоліки курорту, а також забронювати номер у два кліка.

Адміністратор готелю

Привітні люди на ресепшн, які завжди готові заселити вас у номер і видати ключ, теж під загрозою. Точніше, їх професія. На це також вплинув розвиток робототехніки. Вже зараз багато людей вважають за краще бронювати і оплачувати номер онлайн, щоб звести до мінімуму живе спілкування з адміністратором готелю.

За підрахунками фахівців з аналітичного центру, частка працівників зі сфери готельного бізнесу, яка може бути замінена за допомогою автоматизації, становить 73%.

А в Японії взагалі існує повністю роботизована мережа готелів Henn na, де є не лише звичні нам термінали, але і справжнісінькі роботи-адміністратори та роботи-портьє!

Екскурсовод / гід

Цифрові технології торкнулися і екскурсоводів — тепер будь-який охочий може завантажити собі аудіогід і отримати персональну екскурсію. Причому стосується це не лише музеїв. Існує велика кількість аудіогідів для піших екскурсій, які також мають високий попит. Тут не треба бігти за натовпом туристів, перепитувати і переплачувати. Все найнеобхідніше виявляється під рукою.

І це тільки одна з проблем, з якою стикаються гіди. Деякі з них зізнаються, що останнім часом зросла кількість так званих неофіційних екскурсоводів, які працюють приватно. Також ситуацію погіршують і онлайн-екскурсії, які зараз активно розвиваються.

Оператор call-центру

Під скорочення потраплять і оператори call-центрів. Уже сьогодні існують автовідповідачі, які з легкістю дадуть відповідь на ваше запитання або перенаправлять дзвінок до фахівця.

Спад попиту на цю професію підтверджують аналітики агентства ProPersonnel. З часом роботи будуть ставати все розумнішими, швидшими і ефективнішими.

"Під загрозою фахівці з обмеженим і механістичним функціоналом, чия робота легко піддається автоматизації", — зазначає засновниця агентства ProPersonnel.

Якщо серед зникаючих професій раптом виявилася ваша — не панікуйте. Це не швидкий процес і масових звільнень ніхто не допустить. У запасі є час, щоб розвиватися і освоювати суміжні професії. А може, це той знак, якого ви так довго чекали? І зараз саме час кардинально змінити своє життя і перекваліфікуватися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *