Ці аргументи доводять, що фінансова залежність у стосунках — це не нормально

Хоч і жіночим прагненням заробляти гроші та будувати кар'єру сьогодні вже навряд чи когось здивуєш, залишатися під опікою чоловіка у нас в країні досі вважається нормою, а часом і найправильнішим форматом відносин. Час від часу в будь-якій парі може наступити момент, коли один партнер залежить від іншого: через хворобу, тимчасову втрату роботи або декрет. Проте, не варто робити таку практику постійним способом життя без особливої необхідності. Розповімо, як фінансова залежність від партнера може зіпсувати ваші відносини, інформує Ukr.Media.

Це втрата контролю

Навіть якщо партнер щедрий, не ставить зайвих питань і запевняє, що абсолютно не проти бути єдиним годувальником сім'ї, з часом вас почне напружувати необхідність постійно просити гроші. Всі фінансові рішення, зазвичай, лягають на того, хто заробляє, а значить, кожну свою покупку або витрату доведеться погоджувати. Такий формат ще доречний у батьківсько-дитячих відносинах, але аж ніяк не в романтичних або шлюбних.

Ви весь час відчуваєте обов'язок перед своїм партнером

Коли ви постійно знаходитеся в ролі прохача, з часом починаєте відчувати себе зобов'язаними, і не важливо, що чоловік спочатку сам запропонував працювати за двох. Відчувати вдячність за те, що вас годують, — природне почуття. Але воно ж постійно нагадує вам про власну неповноцінність.

Партнер може використовувати фінансову владу проти вас

Гроші — це влада, і поширюється це правило не лише на життя глобально, але і на конкретні відносини двох людей. Відмовляючись заробляти, ви самі вручаєте партнеру важіль тиску на вас, і це спокуса навіть для найбільш великодушного чоловіка. Завжди може настати момент, коли вам доведеться підкоритися волі партнера не тому, що ви так хочете, а тому що змушені.

Особливо варто насторожитися, коли чоловік категорично наполягає на тому, щоб ви не працювали. Такі "принципи" часто плутають з благородством або турботою, але на ділі — це бажання отримати контроль і необмежені можливості для маніпуляцій.

Це може призвести до фінансових проблем і конфліктів у відносинах

Часом пари домовляються про формат "дівчина — господиня, чоловік — здобувач", не припускаючи, як це вплине на їхні стосунки в майбутньому. Покладати функцію заробляння грошей тільки на одну людину — великий ризик. На ньому подвійна відповідальність, і з часом це може почати напружувати не лише вас, але і чоловіка теж. Страх втратити роботу і підвести обох, роздратування через те, що жінка — тільки джерело витрат і сама не приносить нічого в бюджет, з часом можуть привести до конфліктів і проблем між вами. Коли обидві людини заробляють, нехай не обов'язково однаково, це допомагає створити не лише рівноправні, але і гармонійні відносини.

Втрата фінансової незалежності впливає на самооцінку

Необхідність просити гроші на будь-які потреби, постійне відчуття, що ви зобов'язані партнеру, неможливість наполягти на своєму, тому що у вас немає власних ресурсів — усі ці переживання, з якими стикається утриманець, підточують самооцінку людини. З роками такого життя формується відчуття, що самі по собі ви не можете нічого домогтися, що без партнера не проживете, і що в цілому ви гірші за нього. А довга відсутність практики на професійному полі тільки підкріплює це відчуття. Все це — благодатний ґрунт для токсичних співзалежних відносин.

Вам буде подвійно важко втратити ці відносини

На людину, яка погоджується бути фінансово залежною від партнера, в разі розриву відносин лягає подвійний удар. Навіть найміцніший союз може розпастися з причин, на які ви обидвоє людей не в силах вплинути. В цьому випадку вам доведеться не лише справлятися з емоціями від втрати, а й терміново вирішувати купу побутових і фінансових проблем.

Ви втрачаєте можливість вийти з відносин, якщо вони вас більше не влаштовують

Навіть якщо забути про зовнішні обставини, залишаються ризик, що відносини стануть небезпечними або просто більше небажаними для вас. Саме фінансова залежність часто змушує жінок миритися з токсичним, образливим, неповажним або фізично небезпечним партнером. Хоч якась фінансова незалежність у відносинах — це гарантія того, що ви перебуваєте в них абсолютно добровільно і можете покинути в будь-який момент.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *