Як правильно організувати онлайн-співбесіду та успішно її пройти

У сучасному світі стає все менше людей, яких можна дійсно здивувати порадою про правильний підхід до співбесіди, інформує Ukr.Media.

Від правильного одягу до грамотно складеного резюме, здається, хитрощі та стратегії відомі й доступні для кожного, хто хоче змінити місце роботи.

Тим часом віддалена робота стає все популярнішою, старі — добрі конференції, планерки та збори переживають акліматизацію в цифровій ері, а разом з ними й онлайн-співбесіди.

Тож, корисні поради, як вдало пройти віддалену співбесіду.

Правильне місце

Перш ніж почати потенційну розмову з роботодавцем, необхідно продумати місце, в якому буде проходити передбачуване інтерв'ю. Найкраще триматися подалі від галасливих, непередбачуваних і, що найголовніше, — громадських закладів. Зовнішній шум, навколишні декорації, люди, що ходять повз і невідповідне освітлення будуть відволікати співрозмовника від найважливішого — вам. Щоб максимально комфортно провести онлайн-співбесіду, необхідно обрати локацію, яку просто контролювати. Робочий стіл, природні і додаткові джерела світла, навушники для кращої звукоізоляції — ось ключ до успішного початку. Крім відволікаючих деталей, громадське місце, на зразок кафе або ресторану, може створити враження несерйозності, тому найкраще запобігти впливу несуттєвих зовнішніх деталей на вирішальний кар'єрний момент.

Позитивно складений акаунт

Для класичної співбесіди зовнішній вигляд — один з ключових факторів, на який звертає увагу роботодавець. Але в області онлайн інтерв'ю, профіль виконує функцію візитної картки. Перш ніж давати роботодавцю свою адресу, необхідно перевірити акаунт на предмет фотографій, постів, та іншої актуальної та цікавої інформації, які показують вас з найкращого боку, оскільки саме по ній роботодавець буде складати своє перше враження. Це зовсім не нонсенс, що багато користувачів мережі орієнтуються серед інших таких же користувачів за даними, що відображаються в профілі, тому варто переконатися, що акаунт виглядає правильно.

Шпаргалка

Попри те, що багато людей все ще вважають за краще стандартний варіант співбесіди — віч-на-віч, у його інтернет-аналога є безпрограшна перевага — можна користуватися шпаргалками. Записавши в блокноті ключові моменти, які потрібно не забути висвітлити в майбутньому інтерв'ю, позначивши загальну стратегію бесіди та інші підказки, можна позбутися від природного хвилювання і в рази збільшити ефективність переговорів.

Репетиція перед камерою

Безсумнівно, і реальна співбесіда є досить зворушливою подією, що вимагає концентрації та милозвучної мови, а в ситуації з онлайн-співбесідою все може бути набагато складніше, бо інтернет ускладнює спонтанність і реакцію від емоцій, багато що може залишитися непоміченим, розчутим або незрозумілим. Щоб уникнути розгубленості при онлайн-інтерв'ю, необхідно попрактикуватися перед камерою. Це корисно з досить об'єктивних причин: крізь призму цифрових пристроїв людина може виглядати інакше, ніж в реальному житті, а побачивши один раз те, що буде бачити роботодавець, можна опрацювати слабкі місця і замаскувати недосконалості, обравши вигідну позу, налаштувавши світло, і інші деталі, які здадуться недопрацьованими на репетиції. До того ж, чим частіше розповідати історію на камеру, тим звичніше вона стане, а значить, і відтворити її в реальній співбесіді буде простіше і комфортніше.

Підготовка документів

На співбесіду заведено приносити роздруковану копію резюме, на той випадок, якщо роботодавець не пам'ятає якихось деталей або не роздрукував документ, який був йому присланий. Саме тому з боку здобувача повинна бути проведена відповідна підготовка. В онлайн-співбесіді з цим простіше і складніше одночасно. Тримати всі необхідні файли потрібно поблизу, щоб в будь-який момент їх можна було відправити. Також зручно тримати роздруковане резюме, якщо потрібно освіжити якісь пункти, не відриваючись при цьому на перемикання вікон і очікування довгого завантаження програм.

План Б

Успіх онлайн-співбесіди забезпечується повним контролем ситуації. Якщо в реальному житті можна послатися на пробки або інші форс-мажори, попередити роботодавця або перенести інтерв'ю, то в разі онлайн-бесіди, вибір трохи обмежений. А раптова неприємність, на зразок поганого з'єднання, відключення світла, поломки гаджета, можуть зірвати не лише успіх, але і сам захід в цілому. Щоб такого не сталося, необхідно підготувати план Б. Ним може бути що завгодно: додатковий девайс і джерело інтернету, можливість швидко вийти на зв'язок в іншому місці, ну і найпростіший варіант — заздалегідь попросити телефон роботодавця, щоб в разі неприємності, вийти з ним на зв'язок і визначити подальшу долю переговорів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *