Які помилки ми робимо в магазині і на ринку, коли здійснюємо покупки

Вирушаючи в супермаркет за продуктами, ми часто витрачаємо грошей більше, ніж ми планували, і ось чому, інформує Ukr.Media.

Необхідні нам товари ми "тримаємо в голові": м'ясо, риба, харчова сода, лавровий лист і так далі. Але потрапивши в магазин, із загальної кількості придбаних товарів ми купуємо 2/3 того, в чому немає гострої потреби.

По поверненню додому з покупками раптом виявляємо, що 80% рішень про покупку приймаються саме в супермаркеті.

Що ж відбувається з нашими покупками, які помилки ми робимо, буваючи в магазинах, супермаркетах або на ринку?

Переплачуємо за "домашні" пельмені

Звичайно "домашні" продукти, які пропонує супермаркет, завжди привабливіші, ніж промислові. Візьмемо ті ж пельмені. Нас заворожує одне слово "домашні". Яка різниця, якої форми цей продукт? Начинка — то в ньому однакова? Ціна тільки різна: домашні дорожче. Завищена ціна виліплених вручну пельменів пояснюється тим, що на їх виготовлення потрібно більше часу.

Не звертаємо уваги на подвійний сенс слів на упаковці

Ви купуєте свій улюблений кетчуп або майонез. В очі потрапляє напис на упаковці: "на 20% більше". Ви зраділо берете цей товар — а як же, його ж більше за тією ж ціною. Але виробник мав на увазі не кількість продукту в упаковці, а його покращений смак, який нічим не відрізняється від звичайного кетчупу.

Не звертаємо уваги на колір різних частин риби

Філе з риби в герметичній упаковці ні у кого не викликає сумніву: це буде смачно. Не завжди, адже виробники далеко не кожен раз вказують, з якої саме частини риби зроблено філе. Найбільш жирне і корисне філе розташовується ближче до голови. Якщо під пакувальною плівкою видно темні ділянки на рибних скибочках, значить, перед вами хвостова частина, яка вважається найменш смачною.

Не дивимося на верхню і нижню полиці

У магазинах відмінно знають про лінь, якою наділені багато покупців. Ось і розташовують найбільш неходовий і дорогий товар на рівні очей покупця. А найдешевші товари заведено розміщувати внизу, дорогі ж, що мають попит, розташовують на найвищих полицях, куди люди навіть не дивляться.

Чіпаємо товари без необхідності

Ви помітили гарний кавовий набір: чашки золотистого кольору з такими ж блюдечками. Рука сама тягнеться до цих чашках. Берете їх ближче і розглядаєте, навіть не думаючи про те, чи потрібен вам цей товар — адже вдома є майже такий же.

Але ж ви його вже помацали, і тепер не підете з магазину без цих чашок. Не торкайтеся до тих товарів, які ви не збиралися купувати: вони будуть притягувати вас, як магнітом.

Робимо покупки ввечері

Найчастіше ви робите покупки ввечері, коли повертаєтеся з роботи. Це так звана "година пік", коли біля кас шикуються черги. Але ж зробити закупівлю товарів можна і у вихідні дні, коли в магазинах майже немає покупців.

Найбільш вдалі покупки можна зробити на ринку сільгосппродуктів: приїжджайте туди в суботу, в першій половині дня. Саме в цей день доставляється і виставляється найсвіжіша продукція, яка і в домашніх умовах буде зберігатися довго.

Купуємо патрану рибу

Коли ви купуєте рибу на ринку, віддайте пріоритет не патраному продукту. Так, обробка риби займе у вас більше часу на кухні. Але зате така риба зберігає всі смакові якості, навіть якщо лежить в льоді або крижаній воді. Перевірити рибу на свіжість дуже просто: понюхайте її. Тухлий запах ви вчуєте негайно.

Вирушаючи в магазин, неодмінно складіть список необхідних покупок. Цим самим ви скоротите витрати на покупки товару в магазинах до 40%.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *