Що робити, коли закінчилися гроші

Ось поради, як трохи налагодити справи, якщо грошей не залишилося, а до зарплати ще кілька днів, інформує Ukr.Media.

Бити тривогу заздалегідь

Спрогнозувати особисту фінансову кризу можна приблизно за тиждень: за цей час можна зрозуміти, що попереду важкі часи і гроші, що залишилися краще б витратити з розумом.

Важливо вчасно зафіксувати залишок і кількість днів до зарплати, скласти щоденний бюджет і закупити продукти на весь час. Так, буде нелегко, але чим раніше усвідомлюєте неминучість провалу у фінансову яму — тим легше буде з неї вибратися.

Готувати з того, що є

Коли на рахунку нуль, кухонні запаси допоможуть перебитися до зарплати: пакет вівсянки забезпечить сніданками на тиждень, а якщо додати варення із запасів — сніданок вийде ще й смачним. З борошна можна зліпити локшину або приготувати млинці на воді.

У морозилці можуть залишатися заморожені овочі, кістки і навіть м'ясо — на цьому можна протягнути ще пару днів. Згадайте про заготівлю на зиму: огірки, помідори і гриби врятують в складній ситуації.

Знайти підробіток

Класична робота приносить гроші два рази на місяць. Коли на рахунку нуль, потрібен заробіток з миттєвою оплатою. Варіанти можна знайти на сайтах оголошеннях в інтернеті: люди шукають і платять за прогулянку з собакою, нагляд за дитиною, заповнення таблиць та інше.

Не відмовлятися від безкоштовного

Коли в кишенях гуляє вітер, не варто відмовлятися від допомоги рідних, друзів і небайдужих. Батьки з радістю запросять на вечерю, а колега підвезе додому. Саме час використовувати накопичені бонуси на картах магазинів і придивитися до груп з безкоштовними продуктами і речами.

Правильно користуватися кредиткою

Ми залишили кредитну картку наостанок. Користуватися кредиткою — нормально, але не для залатування дірок в бюджеті. У будь-якому випадку вона людяніше мікропозик і виручить в складний місяць, якщо дотримуватися ряду правил.

  • Не знімати готівку. Інакше банк нарахує додаткові відсотки, прописані в договорі. Переведення на інші карти — в цій же категорії. Кредиткою можна тільки розплачуватися за покупки.
  • Гасити борг у пільговий період. У кредитних карт є час, коли банк не нараховує відсотки. Краще не ігнорувати таку можливість.
  • Витрачати стільки грошей, скільки вийде повернути. Кожна покупка віднімається з бюджету наступного місяця. Помірність допоможе не повторити колапс через 30 днів.

Щоб гроші не закінчувалися, а тільки додавалися, робіть ось що:

  • Слідкуйте, куди витікають дрібні суми.
  • Заощаджуйте там, де це можливо.
  • Не давайте спуску внутрішньому шопоголіку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *