Способів заробити на комп’ютерних іграх

Першими кіберспортивними іграми стали Street Fighter II і Quake, це сталося 25 років тому. Відтоді комп'ютерні ігри зміцнювали свій вплив на поп-культуру, притягаючи до себе все більше уваги, а значить, і грошей, інформує Ukr.Media.

Сьогодні в ігровій індустрії крутяться десятки мільярдів доларів, а слово "Кіберспорт" вже не сприймається як щось жартівливе або безглузде. На цьому спорті люди заробляють цілі статки, і йдеться не тільки про самих спортсменів. Букмекери приймають ставки на чемпіонати з Dota 2, стримери збирають сотні тисяч глядачів, не залишається осторонь і чорний ринок.

Продаж речей або ігрової валюти за реальні гроші

У будь-який MMORPG є внутрішньоігрова валюта, яку отримують різними шляхами. Хтось годинами збирає всякий непотріб, вбиваючи незліченних мобів, інші вважають за краще торгівлю на аукціоні. Відносно недавно стався скандал, коли на найбільшому європейському сервері World of Warcraft утворився лотосовий картель. Кілька людей взяли під повний контроль весь ринок чорних лотосів, які потрібні більшості гравців при освоєнні фінальної частини контенту. В результаті ціни злетіли до небес і, як з'ясувалося, за картелем стояла група РМТ, що й не дивно.

РМТ від англійського Real Money Trading, тобто продаж за реальні гроші. Ці хлопці в режимі реального часу моніторили всі точки, де росте лотос, і буквально нікому не давали його збирати. З продажу золота в тій же WoW дійсно можна заробити, проте є і кілька "але".

По-перше, курси обміну дуже непостійні, по-друге, простому "шахтарю" не наздогнати незліченних ботів, яких в рази більше і керуються вони в автоматичному режимі. По-третє, це нелегально, і акаунт може бути видалений. З іншого боку, в хороший місяць можливо отримати гідну зарплатню, але ігрова сесія перетвориться в повноцінний робочий день.

Продаж послуг в грі

Як і в реальному житті, економіка віртуальних світів складається не тільки з товарів, але і з певних послуг. Звичайно, тут професій трохи менше, адже і можливості ігрових світів поки більш мізерні, але все-таки дещо актуально завжди і майже для всіх онлайн-ігор. Найпростіше і очевидне — прокачування персонажів або акаунтів. Повертаючись до тієї ж WoW, що переживає вже другий перезапуск класичних серверів, можна бути впевненим, що значна частина потенційних гравців не особливо-то хочуть гойдатися в черговий раз. Деякі готові заплатити за дану послугу, або взагалі купити вже готового персонажа.

Крім цього, у кожної гри є цілий ряд власних популярних послуг. У MMORPG це можуть бути речі з рейдів, внутрішньоігрові професії, всілякі репутації і рейтинги. На відміну від продажу ігрової валюти, за надання подібних послуг майже ніколи не банять хоча б тому, що це складно довести. До того ж в процесі надання деяких послуг так званий "бустер" заробляє і саму валюту, яку пізніше може продати в якості бонусу. Однак підсумковий прибуток залишається приблизно на тому ж рівні, при тих же витратах часу.

Посередництво між продавцем і покупцем

Як завжди, посередники заробляють куди більше звичайних роботяг, відраховуючи собі до 50% від угоди, притому, що самі вони "нічого" не роблять і нікого не качають. Тобто можна, взагалі не заходячи в гру, отримувати з неї реальні гроші, якщо знаєте продавців і покупців. Річ у тім, що в онлайн-іграх пропозиція завжди перевищує попит, адже тикати по кнопках, сидячи вдома — заняття не курне. Тому продавці завжди шукають, кому б збути своє добро, але знайти прямого покупця майже так само важко, як квартиру в реальному житті без рієлторів.

Наявність власної бази з контактами покупців є справжньою золотою жилою, що дозволяє заробляти хоч і не мільйони, але цілком пристойні гроші. Природно, посередників ніхто не любить, але ніякі віртуальні профспілки ще не організовані, а діяльність в цілому ніяк не регламентується. Крім цього, у разі зриву угоди або обман, посередник майже нічим не ризикує, адже товари і гроші, які беруть участь в обміні, йому і так не належать.

Канал з летсплеями

На Youtube повно каналів з проходженнями і оглядами ігор, але дійсно якісних можна по пальцях однієї руки перерахувати. Тобто конкуренція начебто велика, але вона як би низького рівня, коли головне — не затонути в безкрайніх потоках одноманітності і посередності. На відміну від попередніх способів, власний майданчик дозволяє займатися саме тим, що подобається конкретно вам. Звичайно ж, із застереженнями і поправками на тренди, але деякий вільний простір залишається завжди.

Тут заробіток йде відразу з декількох джерел. По-перше, від самого Youtube, зазвичай це копійки, але все одно приємно. По-друге, від рекламодавців, і в цьому плані летсплейі канали мають найширший профіль. Напевно, ви і самі бачили найрізноманітнішу рекламу, від інших ігор і всяких букмекерів до навчальних курсів і мобільних додатків. Вершиною успіху такого блогера є стріми, де відбувається спілкування з аудиторією і, звичайно ж, донати. Все разом дозволяє заробляти непогані, а іноді хороші гроші, але це повинно сприйматися як єдина і постійна робота.

Організація онлайн-чемпіонатів зі стрімами

Є люди, які монетизують ностальгію. Наприклад, ентузіасти адаптували Ultimate Mortal Kombat 3 для гри в онлайні. Моментально стали проводитися чемпіонати, спочатку просто для розваги, але незабаром у них з'явилися призові фонди, ведучі і коментатори. Звичайно, це не зрівняється з The International, але і для організації не потрібно нічого, крім швидкого Інтернету і адекватного комп'ютера. В цілому це найбільш трудомісткий спосіб заробітку з усіх перерахованих, і підходить тільки по-справжньому великому фанату тієї чи іншої гри.

У чемпіонатів за старими іграми є одна найважливіша перевага, велика частина глядачів також "старі", а значить, і платоспроможні. Таким майданчикам необов'язково мати сотні тисяч підписників і бути присутнім у всіх соціальних мережах. Досить невеликого ностальгуючого ком'юніті, де організатор може не тільки заробити, але і відчувати себе як вдома, будучи на одній хвилі з аудиторією.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *