8 якостей співробітників, які дратують всіх роботодавців

Але і після успішно пройденої співбесіди перший час до вас будуть придивлятися, інформує Ukr.Media.

У кожного начальника є власні погляди на те, яким повинен бути хороший працівник. Один Бос закриє очі на непунктуальність, якщо план виконується, інший не потерпить і п'ятихвилинного запізнення. Але все ж є кілька якостей, які дратують практично всіх роботодавців.

Неадекватна оцінка своїх здібностей

Хороший здобувач тверезо оцінює сили, об'єктивно бачить свої недоліки і попереджає про них на співбесіді. Хороший рекрутер, у свою чергу, розуміє, що ідеальних людей не існує, у кожного є як сильні, так і слабкі сторони. І відмінно відчуває брехню і бачить нестиковки в резюме, так що прикрашати дійсність під час співбесіди не варто.

Досвідчений рекрутер відразу бачить нестиковки в резюме людини, яка видає базове знання графічного редактора за «впевнені навички дизайнера» або англійська на рівні intermediate за рівень носія, швидко виведуть на чисту воду. Він відніме час і у себе, і у кадровика і, якщо правда розкриється вже після найму, у начальства і колег. І все одно, стверджують рекрутери, приблизно 74% претендентів брешуть про навички та компетенції.

Ненадійність

Ненадійним вважають співробітника, який бере на себе завдання, але не виконує його в строк або робить абияк. На нього не можна покластися, в найвідповідальніший момент він може підвести: забути здати звітність, не з'явитися на важливий захід, зірвати дедлайни, прогуляти роботу без поважної причини. Такому працівникові не довіряють важливі проєкти, колеги його уникають, а в очах начальства він перший кандидат на звільнення.

Вже на співбесіді можна зробити висновки про надійність людини — хоча б по її пунктуальності. Так що категорично не радимо спізнюватися на співбесіду, а якщо стався форс-мажор, не ставте рекрутера перед фактом, а зателефонуйте заздалегідь і поясніть ситуацію.

Відмовки і пошук винних

Повертаючись до розмови про ненадійність, пів біди, якщо співробітник визнає провину. Інша справа, якщо він постійно виправдовує свої помилки відмовками. "Я запізнився на роботу, тому що застряг в пробц " — відмовка, людина списує свій «косяк» на дорожню ситуацію.

Відповідальний співробітник не буде перекладати провину на інших відмовки і перекладання провини дратують керівників ще сильніше, ніж необов'язковість. Тому під час співбесіди уникайте розмов в ключі «це сталося з чужої вини». Цінний працівник вміє брати відповідальність на себе.

Меркантильність

Якщо на співбесіді вас запитують, чого ви чекаєте від роботи, знайдіть більш цікаві відповіді, ніж "гроші". Безумовно, зарплата є одним з найважливіших критеріїв вибору роботи і відмінним мотиватором. Але розпитувати про неї потрібно так, щоб роботодавець не подумав, що вам потрібні тільки гроші.

В іншому разі ви справите враження людини, яка звільниться, як тільки їй запропонують зарплату побільше де-небудь в іншому місці. На співбесіді в першу чергу згадайте інші важливі для вас параметри: саморозвиток, можливість попрацювати з компанією з хорошою репутацією і принести їй користь.

Відсутність лояльності

Начальник буде дивитися крізь пальці на спірні моменти з особистого життя співробітника, якщо вони ніяким чином не впливають на робочий процес. Але ось відсутність лояльності для будь-якого боса гріх страшніше алкоголізму або розпусти.

Публічні скарги на заробітну плату, поливання компанії брудом в соціальних мережах, вибовтування корпоративних секретів друзям, демонстративні пошуки інших вакансій на робочому місці — все це прояви недовіри до роботодавця. В таких умовах складно говорити про плідну співпрацю.

Важливо показати, що ви будете лояльні до компанії, навіть якщо ваші шляхи розійдуться. Тому на питання «чому ви пішли з попередньої роботи» ніколи не відповідайте «мало платили», «начальник виявився самодуром» або «дії керівництва відправили компанію на дно». Нехай темні плями колишнього роботодавця залишаться таємницею для нового.

Фамільярність

Начальники не люблять панібратства. Навіть якщо ви влаштовуєтеся на роботу у фірму знайомого або родича, «на людях» потрібно дотримуватися етикету. Часто трапляється, що здобувач бачить на співбесіді молоду жінку і починає з нею загравати, дозволяє собі неофіційний тон, переходить на «ти». Це серйозна помилка. Яким би кваліфікованим професіоналом він не виявився, після такого йому навряд чи передзвонять.

Не треба жартувати над босом, щоб "розрядити обстановку" не можна забувати, що співбесіда — це формальна зустріч. Навіть якщо потенційний роботодавець набагато молодший, спілкуватися з ним вам потрібно завжди з повагою, обов'язково на «ви», без насмішок і непрошених порад. Не виключено, що ваш майбутній Бос — класний хлопець з відмінним почуттям гумору, але краще з'ясувати це в робочому процесі, ніж не отримати роботу взагалі.

Надмірна балакучість

Комунікабельність і балакучість — це дві абсолютно різних якості. Чому не люблять базік?

  • З ними нудно, вони багато говорять не по справі.
  • Їх робота малопродуктивна, адже більшість робочого часу вони витрачають на порожні бесіди з колегами або висять на телефоні.
  • Вони відволікають інших працівників.

Балакучі співробітники заважають робочому процесу якщо на співбесіді вас просять розповісти про себе, говоріть по суті. Навряд чи роботодавцю цікаві ваші захоплення і хобі, які не мають ніякого практичного відношення до роботи. Краще розкажіть, чим ваші інтереси можуть бути корисні компанії: вивчені Іноземні мови, освоєне програмне забезпечення, та хоча б «добре співаю і граю на гітарі, так що на корпоративах завжди буде жива музика».

Перед початком співбесіди переведіть телефон в беззвучний режим, щоб не відволікатися на повідомлення і дзвінки. Покажіть, що ви зосереджені на одній меті — отримати роботу, і в цей момент для вас немає нічого важливішого.

Кляузництво

Ніхто не любить кляузників, і керівництво в тому числі. Вони плетуть інтриги, строчать доноси, обманюють, підставляють колег, йдуть по головах… Словом, псують атмосферу в колективі і тим самим вставляють палиці в колеса робочого процесу. Ніяких ілюзій з приводу лояльності такого співробітника начальство живити не буде — зрадив колег, зрадить і компанію.

Навіть начальство не любить кляузників і стукачів. Ми не сумніваємося, що ходіння по співбесідах — процедура неприємна і в чомусь навіть принизлива. Ретельна підготовка, пунктуальність, здатність довести свою профпридатність — ось що вам допоможе взяти себе в руки. Прийміть таблетку валеріани за годину до зустрічі — це допоможе впоратися з хвилюванням і справити хороше враження.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *