Ці кілька речей не є доречними для обговорення зі своїм керівником

Розбираємося, чому дотримуватися субординації на роботі важливо, і які теми обговорювати з керівником все ж таки не варто, інформує Ukr.Media.

Розмова з керівником для багатьох людей — складне випробування, пройти яке часом здається неможливим. Усім нам знайомий страх перетнути межу, невміло донести свою думку або просто зам'ятися і знітитися. У деяких людей відносини з керівниками складаються зовсім по-іншому: невимушене, але шанобливе спілкування, довіра і легкість. Незалежно від того, чи прекрасно ви ладнаєте з босом або досі ще намагаєтеся вивести оптимальну формулу взаємодії, існує кілька тем, які піднімати під час розмови все ж таки не варто. Вас можуть неправильно зрозуміти, розцінити відвертість як надмірну фривольність, або поставитися до вашого прохання як до завуальованого натяку.

Важливу роль, звичайно, відіграє час вашої спільної роботи. Можливо, після закінчення року або декількох років ви зможете підняти ті теми, які не зачіпали спочатку. Але все ж таки варто пам'ятати: робота і особисте життя — дві різні речі, і навіть попри те, що на роботі ви проводите велику кількість часу і спілкуєтеся на дружній ноті, переходити межу з керівником не варто.

Підвищення колег

Кар'єрне зростання — радісна подія, розділити яку можуть, на жаль, не усі. Уявімо, що позицію, на яку ви давно претендували, зайняла інша людина. Ваше невдоволення і обурення буде зрозумілим для кожного, але заводити з босом розмову про некомпетентність колеги точно не варто. По-перше, ви не керівник і не маєте права розподіляти обов'язки у компанії. Причин, через які ви залишилися осторонь, може бути декілька. По-друге, показуючи своє невдоволення, ви піддаєте сумніву вже прийняте рішення. Така позиція може не сподобатися керівнику і вам швидко та чітко дадуть зрозуміти, що ви переступили межу дозволеного. І відносини будуть помітно зіпсовані.

Якщо ж ви щиро радієте за свого колегу — краще привітайте його особисто. Позитивні емоції — завжди добре для колективу, але надмірна залученість у розвиток співробітника може також насторожити керівника.

Ваше фінансове становище

Ваш особистий стан фінансів — делікатна тема, яку обговорювати з керівником все ж таки недоречно. Кредит, іпотека, нестача коштів, у першу чергу, все ж таки ваша турбота. Керівнику, якому дійсно не байдужий ваш стан як матеріальний, так і моральний, буде вкрай важко слухати про труднощі, з якими ви зіштовхуєтеся через недостатній рівень зарплати. У підсумку, ці нюанси не призведуть до якогось результату, а лише спричинять дискомфорт. Якщо ви цілеспрямовано збираєтеся обговорити підвищення вашої зарплати, наводячи аргументи і керуючись не лише бажанням поскаржитися, то це, звичайно, інша розмова.

Особисті проблеми

Усі ми є людьми, і у кожного з нас є складні періоди, на які впливає не лише робоча обстановка, а й події, які відбуваються поза офісом. Розповісти у загальних рисах про свою родину, друзів і домівку — абсолютно нормально, адже на роботі ми проводимо досить багато часу, і межі лише ділового спілкування поступово розмиваються. Але якщо ви відверто розповідаєте про своє нестабільне емоційне становище, керівник може почати сумніватися: чи здатні ви виконати ті завдання, які вже стоять перед вами, без помилок. Він буде акцентувати увагу на якості і швидкості вашої роботи. Або ж, навпаки, вважаючи, що робота — відмінний спосіб відволіктися від тривожних думок, звалить на вас нові обов'язки, на виконання яких у вас не вистачить сил.

Ваше попереднє місце роботи

Природно, що під час першої співбесіди вас попросять розповісти про попередню роботу: ваші обов'язки, її плюси і мінуси, причину, через яку ви вирішили перейти в іншу компанію. Ви можете поділитися досвідом зі своїми колегами, але теж будьте обачними: не варто розповідати кожному усю свою таємницю. Після того, як ви обіймаєте посаду більше, ніж кілька місяців, керівник може бути здивований тим, наскільки ви жваво і емоційно досі ще розповідаєте про минулу посаду. Згадуючи прекрасний колектив, врахуйте, що керівнику було б набагато приємніше почути компліменти на адресу команди, яку він зібрав самотужки. Лаючи занадто суворі правила, не перегинайте палицю: керівник може подумати, що ваша думка є упередженою, і статут кожної компанії буде сприйматися вами з невдоволенням і піддаватися критиці.

Співробітника, який працював до вас

Швидше за все, вам буде цікаво, хто обіймав вашу посаду раніше, і ця цікавість є обґрунтованою. Але не варто довго розпитувати про це керівника. У першу чергу тому, що ви не знаєте, у яких відносинах з попередньою колегою вони перебували. Звичайно, розповісти про це може й колектив, але не варто вірити кожному слову на сто відсотків. Намагаючись дізнатися, якомога більше, ви наштовхуєте керівника на постійне підсвідоме порівняння: чи так ви працюєте, проявляєте себе, ведете проекти? Ймовірність того, що вас будуть порівнювати з попереднім співробітникам досить велика, але все ж таки посилювати її надмірною цікавістю не варто. Адже ніхто не знає, чи зіграє це знання на вашу користь.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *